روغن پاک کننده پوست

روغن پاک کننده پوست

روغن پاک کننده پوست
روغن پاک کننده پوست

به علت نفوذ انواع مواد آرایشی در منافذ، پوست مستلزم نوعی نظارت دقیق تر است. آب گرم و صابون به تنهایی برای این کار کافی نیستند بنابراین از مواد پاک کننده ای استفاده می کنند که با املاح چرب خود مواد رنگی داخل لوازم آرایش را به خود جذب می نمائید.

بخش خـارجی پوست را می بایست یک یا دوبار در هفته با یک پاک کننده یا یک ماسک بطور عمقی تمیـز کرد، استفاده از پاک کننده پوست در واقع یک روش درمانی می باشد. اگر پوست شما حساس است پوست را هیچوقت بخور ندهید و از روش تمیز کردن ذکر شده در زیر استفاده نکنید. شما می توانید با استفاده از روشهای معمولی مخصوص خودتان پوست را بطور کامل تمیز نمائید در صورتی که پوست شما خیلی حساس نیست به ترتیب زیر عمل نمائید :

قبل از به کار بردن ماسک می بایست پوست را کاملاً تمیز نمائید تا قدرت پذیرندگی داشته باشد. پوستتان را به وسیله صابون، لوسیون یا کرم کاملاً پاک کرده و بشوئید یا این که پوست صورت را با دم کرده گیاهی پاک نمائید . بگذارید پوست اندکی مرطوب بماند. سپس به این ترتیب زیر یک ماسک یا پاک کننده بکار ببرید.

ترکیبات و روش تهیه روغن پاک کننده پوست :

این ترکیب هیدروفیلی یا آب پسند است. به خوبی مواد آرایشی را از سطح پوست پاک کرده ودر خود حل می کند. در ظرفی ۸۰ گرم روغن هسته انگور یا روغن آوکادو و ۱۰ گرم روغن جوانه گندم و ۸ گرم ماده توین ۸۰ را ریخته، بخوبی تکان دهید. حدود ۳ قطره اسانس نعناء یا اسطوخودوس یا گلسرخ به آن اضافه کنید.

نحوه مصرف و فواید روغن پاک کننده پوست :

روغن پاک کننده پوست
روغن پاک کننده پوست

روغن رقیق هسته انگور بهترین پاک کننده است، در کف دست خود مقداری از این پاک کننده را به آرامی روی پوست خود مالیده کمی ماساژ دهید، بلافاصله با آب گرم فراوان خود را بشویید. این ترکیب Make up مانده بر روی پوست را پاک، منافذ صورت را آزاد و گردش خون زیر پوست را تسریع می­کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط