ریزش مو و تغذیه

ریزش مو و تغذیه

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد . از جمله ریزش مو و تغذیه واسترس .استفاده از مواد شوینده و ارایشی شیمیایی و تغییرات هورمونی و مهمتر از همه تغذیه که مهمترین چیز است.باید بدانید که تغذیه تاثییر مستقیم بر ریزش مو دارد.از طریق تغذیه تمام ریزه مغذی ها دریافت می شود که موها به وسیله فولیکول ها تغذیه می شوند از این رو بهتر است ریزه مغذی ها برای تقویت فولیکول ها به وسیله تغذیه تامین شود.

آنتی اکسیدان ها

ریزش مو و تغذیه.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
ریزش مو و تغذیه

 

میوه ها و سبزیجات مهم ترین منابع غذایی آنتی اکسیدان های طبیعی هستند که باید در برنامه غذایی روزانه برای تقویت و تحریک رشد موها گنجانده شوند. میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین C مانند پرتقال، لیمو، کیوی، کلم بروکلی و اسفناج ارجحیت دارند. این خوراکی ها تولید کلاژن را تحریک می کند که این ترکیب از جمله مهم ترین ترکیبات موها هستند.

سبزیجات سبز

ریزش مو و تغذیه.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
ریزش مو و تغذیه

 

سبزیجات با برگ های سبزعلاوه بر اینکه سرشار از آنتی اکسیدان هستند مقدار بالایی نیز آهن دارند که این ماده برای تقویت و تحریک رشد موها مؤثر است. به همین دلیل توصیه می شود برگ چغندر، کلم بروکلی، کلم دکمه ای، اسفناج و انواع سبزی خوردن در برنامه روزانه مصرف گردد.

 

روی

ریزش مو و تغذیه
ریزش مو و تغذیه

 

این ریز مغذی اساسی برای واکنش های شیمیایی آنزیم های بدن لازم است که باعث تولید انرژی و تشکیل پروتئین ها می شود. یکی از مهم ترین منابع روی گوشت است که البته منبع غنی از آهن، پروتئین، ویتامین B6 و B12 نیز محسوب می شود و به پیشگیری از ریزش موها کمک می کند. البته خوراکی های دیگری مانند کرفس، مارچوبه، انجیر، سیب زمینی و بادمجان نیز روی دارند.

 

ویتامین A

کمبود ویتامین A عامل ریزش موهاست. این ویتامین مانع از خشکی غده های مسئول تامین رطوبت فولیکول های مو می شوند که نقش مهمی در پیشگیری از ریزش موها دارند. به علاوه، ویتامین A اکسیژن رسانی به فولیکول ها و رشد موها را تسهیل می کند و موجب تقویت موها نیز می شود. این ویتامین در جگر، تخم مرغ، سبزیجات، شیر غنی شده، روغن ماهی، آفتابگردان و زیتون وجود دارد.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط