زودتر بلند شدن موی سر

زودتر بلند شدن موی سر

داشتن موهای سالم و پرپشت و همچنین زود بلند شدن موی سر یکی از مهمترین چیزهایی است که انسان را به ویژه خانوم ها را جذاب تر می کند.امروزه ریزش موها و مشکلاتی مثل این موضوع باعث ناراحتی افراد شده است اما خوشبختانه راه های زیادی برای حل این موضوع هم وجود دارد. استفاده از راه های طبیعی که هیچ عوارضی هم ندارد بهترین راه است.

استفاده از مواد پروتئینی

گوشت قرمز، مرغ، بوقلمون، سویا و مشتقات آن، شیر کم چرب، ماهی های دریایی، خشکبار، عدس و تخم مرغ بهترین و سالم ترین منابع پروتئین ها هستند.

 

برس کشیدن موها در طول روز

 

چندین بار برس کشیدن موها طی روز یکی از بهترین روش ها برای تحریک خونرسانی به سلول های مویی است که انتقال ریز مغذی ها را تسهیل می کند. البته باید برس با دندانه های نرم انتخاب شده و پوست سر نیز دو بار در شب ماساژ داده شود.

 

کوتاه کردن کمی از موها

 

گرچه کوتاه کردن سر موها تکنیک قطعی برای افزایش رشد موها به نظر نمی رسد اما با این حال برای مقاومت و سلامت موها لازم است. آسیب سر موها تاثیر منفی بر دیگر قسمت های مو دارد و مانع از رشد طبیعی آنها می شود. کوتاه کردن مرتب اکسیژن رسانی به فولیکول های مویی و تحریک رشد آنها را تسهیل می کند.

 

روغن زیتون

زودتر بلند شدن موی سر.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
زودتر بلند شدن موی سر

 

ماسا پوست سر با روغن زیتون برای تغذیه آن بسیار مفید است و ریز مغذی های لازم را به موها و پوست می رساند. در این صورت کافی است کمی روغن زیتون را گرم کنید و به آرامی روی همه موها ماساژ دهید.

 

سرکه سیب

زودتر بلند شدن موی سر.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
زودتر بلند شدن موی سر

 

اسیدهای موجود در سرکه سیب باعث شده تا استفاده آن روی پوست سر برای پاکسازی موها و رفع شوره مفید باشد. محلول رقیق شده سرکه سیب با آب نیز برای درخشندگی و بلند شدن موها توصیه می شود. در صورت تمایل، مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کرده و پس از شستشوی موها روی پوست سر بمالید.

 

آب پیاز

زودتر بلند شدن موی سر.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
زودتر بلند شدن موی سر

پیاز گرچه بوی بد و نا خوشایندی دارد اما بسیاری از افراد ان را استفاده کرده اند و نتیجه خوب ان را دیده اند.زیرا پیاز رشد طبیعی موها را تحریک می کند.

 

چند عدد پیاز را با آب فراوان روی حرارت بگذارید تا بجوشد و سپس صاف نمایید. با محلول به دست آمده موها را بشویید و بعد شامپوی معمول را استفاده کنید.

این توصیه های ساده به شما کمک می کند تا موهایی زیبا و سالم داشته باشید. البته فراموش نکنید که تاثیر آنها فوری نیست و باید به طور مکرر استفاده شود تا تاثیر مورد انتظار به دست آید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط