ساخت خمیر پاک کننده صورت

ساخت خمیر پاک کننده صورت:

ساخت خمیر پاک کننده صورت
ساخت خمیر پاک کننده صورت

حدود صد گرم سبوس گندم را در یک شیشه حاوی تنتور گل بابونه ریخته بهم بزنید .در ظرفی اب گرمی و یک مشت سبوس گندم را ریخته .سی قطره تنتور گل بابونه اضافه کنید .صورت را با این محلول کاملا بشورید و بعدا با اب گرم فراوان شستشو را کامل کنید.

طرز تهیه روغن پاک کننده:

ساخت خمیر پاک کننده صورت
ساخت خمیر پاک کننده صورت

در ظرفی نود گرم روغن اوکادو .ده گرم توین هشتاد و سه قطره اسانس نعنا .فرنجمشک.لیمو.پرتقال توت فرنگی .اویشن بابونه یا هرگیاه دیگر را که دوست داریداضافه کرده به خوبی تکان داده مصرف کنید و با اب گرم فراوان بشورید.به جای روغن اوکادو می توانید از روغن بادام .زیتون.روغن جوانه گندم .کنجد و بادام زمینی نیز استفاده کنید.
همه ی این روغن ها خاصیت پاک کنندگی و تقویت پوست صورت را دارند.قبل از اینکه پوست شما شما خراب شده و نیازمند درمانهای سخت و مشکل انتی بیوتیک یا کورتون و دیگر داروها گردد .از این دستور العمل های متنوع .ارزان و اسان .با صرف وقت کم استفاده کنید.همیشه پیشگیری را مقدم بر درمان بدانید.

طرز تهیه اب مایل فلورس:

در ظرفی پنجاه گرم گلاب .پنجاه گرم عرق بهار نارنج .بیست پنج گرم اب هامامل و ده قطره تنتور بنزو اضافه کنید و بهم بزنید.این لوسیون ملایم ترین محلول های پوست صورت است .ضد خشکی پوست است.بعد از مصرف ماسک صورت از این محلول استفاده کنید.بهترین پاک کننده است.این لوسیون متداولترین لوسیون صورت در فرانسه است.

طرز تهیه اب عسل انگلیسی:

ساخت خمیر پاک کننده صورت
ساخت خمیر پاک کننده صورت

در ظرفی سه گرم عسل .پنجاه گرم گلاب .پنجاه گرم عرق بهار نارنج.بیست گرم الکل هفتاد درصد و سه قطره اسانس فرنجمشک روی هم ریخته به خوبی تکان دهید .این محلول ملایم و معطر پوست خسته و بی حال را شاداب و با نشاط کرده و ویژه پوست خشک است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط