ساخت شامپو برای موهای رنگ شده

ساخت شامپو برای موهای رنگ شده:

ساخت شامپو برای موهای بلوند:

ساخت شامپو برای موهای رنگ شده
ساخت شامپو برای موهای رنگ شده

در ظرفی یک مشت گل بابونه .هفتصد گرم اب مقطر.پنجاه گرم صابون نرم سفید.ده گرم پتاس و پنجاه گرم تنتور بابونه را مخلوط کنید شامپو ی ویژه موهای بلوند تا خرمایی روشن بدست می اید .در ظرفی بخشی از اب مفطر را جوشانده به ان گل بابونه اضافه کرده روی ظرف را پوشانده به مدت سه ساعت دم کرده .بعد از خنک شدن محتوا را در پارچه ریخته عصاره صاف بدست اورید .بقیه اب جوش را جوشانده و صابون را در ان حل کنید سپس پتاس بدهید به طوری که حجم اب به نصف برسد.
در عصاره بابونه تنتور بابونه را حل کنید و دو مخلوط را روی هم بریزید و به هم بزنید.شامپو اماده مصرف است .این شامپو خاصیت ضد عفونی کننده خفیف دارد.کسانی که حساسیت پوستی دارند باید با احتیاط مصرف کنند به ویژه سعی کنید این شامپو وارد چشم نشود .این شامپو موهارا ابریشمی و با طراوت می کند.بعد از شستشوی موها با اب کمی سرکه طبیعی رقیق شده یا اب لیمو با شانه به موها بمالید.

ساخت شامپو حنا برای موهای قهوه ای و قرمز:

ساخت شامپو برای موهای رنگ شده
ساخت شامپو برای موهای رنگ شده

یک قاشق غذا خوری پودر حنا.هفتصد گرم اب مقطر .پنجاه گرم صابون سفید نرم .ده گرم پتاس.و پنجاه گرم تنتور وانیل اضافه کنید شامپو اماده مصرف است.
در ظرفی پودر حنا ریخته اب اضافه کنید به مدت ده دقیقه به ارامی بجوشد و صابون را در ان حل و پتاس اضافه کنید سی دقیقه بجوشد تا اب به نصفه تقلیل یابد .از روی شعلع گاز برداشته تا خنک گردد دو محلول را روی هم ریخته تنتور وانیل اضافه کنید به شدت تکان دهید تا مخلوط شود و بعد در شیشه نگهداری کنید .این شامپوی گیاهی برای پوست سر و موی سر مفید است و همچنین رنگ زیبایی ایجاد می کند.

ساخت شامپو از چوب و صندل:

ساخت شامپو برای موهای رنگ شده
ساخت شامپو برای موهای رنگ شده

برای موی قرمز دو مشت پر چوب صندل .هفتصد گرم اب مقطر .پنجاه گرم صابون سفید نرم .ده گرم پتاس و پنجاه گرم تنتور وانیل را با هم مخلوط کرده.
چوب قرمز صندل را در ظرف اب جوش ده دقیقه جوشانده تا رنگ قرمز ظاهر شود .بعدا از روی شعله گاز برداشته به مدت یک ساعت به حالت خود گذاشته سپس از صافی عبور داده در ظرفی نگهدارید .بقیه اب مقطر را جوشانده در ان سی دقیقه صابون را حل کنید.و پتاس اضافه کنید .دو محلول را با هم مخلوط کرده و الکل و وانیل را اضافه کنید .شامپوی زیبایی بدست می اید این شامپو ویژه موهای خرمائی و قهوه ای روشن و قرمز است. بعد از شست شو با این شامپو از ابلیمو یا سرکه برای شانه کردن موی سر استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط