سوزاندن چربی

سوزاندن چربی

۷ماده غذایی برای سوزاندن چربی

سیب

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

از سیب به عنوان یکی از کامل‌ترین میوه‌ها یاد می‌شود. این میوه سرشار از فیبر است. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف دو عدد سیب در روز، تمام نیاز بدن به میوه را تأمین می‌کند و این درحالی است که خبری از جذب کالری اضافی به بدن نیست..

کلم بروکلی

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

به طور کلی هر چه سبزیجاتی که مصرف می‌کنید سبزتر باشد برای حفظ سلامتی، ارزش بیشتری پیدا می‌کند. در این میان کلم بروکلی از جمله سبزیجاتی است که هم می‌توان به طور خام و یا پخته شده مصرف کرد و از ترکیبات غذایی مفید موجود در آن بهره‌مند شد. کلم بروکلی کلسترول خون را کاهش داده و سموم مختلف را در بدن دفع می‌کند.

این سبزی دنیایی از ویتامین D، ویتامینA و ویتامینK است. ارزش غذایی قابل توجه این سبزی تا آن حد است که توصیه می‌شود همواره چند برگ از آن در کیسه‌ای تمیز در کیفتان به همراه داشته باشید. توصیه می‌شود کلم بروکلی را با سس مصرف نکنید زیرا سس‌ها مملو از قند و چربی هستند.

ماهی تن

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

ماهی تن غنی از ویتامین‌های ارزشمند گروهB یعنی B3، B12 و پروتئین است. از ماهی تن به عنوان گوشت خوشمزه دریایی و کم چربی یاد می‌شود که اگر با سالاد سبک خورده شود یکی از رویایی‌ترین غذاهای سالم جهان خواهد بود.

این گوشت سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است. این ترکیبات به عنوان آنتی اکسیدان‌هایی شناخته می‌شوند که در واقع مانع از زنگ زدگی بدن می‌شوند. یکی از بهترین انواع ماهی تن «آلباکور» نام دارد که گوشت سفیدی داشته و یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای دریایی محسوب می‌شود.

پنیر

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

پنیر از آن دسته مواد غذایی سالمی است که کارشناسان تغذیه آرزو می‎کنند مردم شیفته خوردن آن شوند. پنیر سرشار از پروتئین کلسیم، پتاسیم و روی است. مصرف این ماده غذایی به تنظیم قند خون کمک زیادی کرده و در عین حال عملکرد سیستم هاضمه را نیز بهبود می‌بخشد.

از پنیر به عنوان ماده‌ای غنی از آنتی اکسیدان‌ها یاد می‌شود. مصرف پنیر به همراه سالاد سبک کاهو و یا همراه با املت توصیه می‌شود. این ماده غذایی ارزشمند حلاوی ترکیبی موسوم به «اسید بوتریک» است که به کاهش اشتها و بهبود سوخت و ساز عمومی بدن کمک زیادی می‌کند.

بلوبری

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

از این میوه به عنوان «سوپر میوه» یاد می‌شود. تقریبا در تمام طول سال در سوپرمارکت‌ها پیدا می‌شود. هیچ میوه‌ای در دنیا به اندازه بلوبری وجود ندارد که آنتی اکسیدان در خود داشته باشد. از آنتی اکسیدان به عنوان عامل ضد سرطان یاد می‌شود.

هم می‌توان به طور خام و مجزا آن را مصرف کرد و با در ترکیب با سایر میوها در قالب آب میوه غلیظ و یا حتی با ماست.

مطالعات ثابت کرده‌اند که مصرف این میوه پس از یک روز سخت کاری به تسکین ماهیچه‌ها کمک زیادی می‌کند و این خاصیت صرفا به دلیل آنتی اکسیدان‌های موجود در این میوه است. بلوبری به جز آنتی اکسیدان، حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین K، C و فیبر است.

مارچوبه

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

به طور کلی از این ماده غذایی به عنوان ضد کالری یاد می‌شود. برای جویدن این گیاه باید انرژی قابل توجهی صرف کرد و این یعنی کالری سوزاندن. توصیه می‌شود آنهایی که سوخت و ساز متعادلی ندارند از این گیاه استفاده کنند. در مارچوبه نیز آنتی اکسیدان زیادی وجود دارد.

سفیده تخم مرغ

سوزاندن چربی
سوزاندن چربی

این ماده مهم غذایی حاوی «لیسین» است. این ترکیب نوعی آمینو اسید به شمار می‌آید که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب تأثیر قابل توجهی بر بهبود سوخت و ساز عمومی بدن می‌گذارد. توصیه جدی می‌شود که از مصرف سفیده تخم مرغ به شکل خام پرهیز شود .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط