شامپو صابونی

شامپو صابونی

طرز تهیه شامپو صابونی:

شامپو صابونی
شامپو صابونی

حدود نیم لیتر اب مقطر .پنجاه گرم صابون.سفید مایع.ده گرم پتاس .چنجاه گرم الکل هفتاد درصد و حدود یک یا دو قاشق روغن عطری را مخلوط کرده شامپو تهیه کنید.
ابتدا اب مقطر را بجوشانید و به ان صابون اضافه کنید و پس از حل شدن پتاس بریزید.
حدود سی دقیقه جوشیده بعدا به حال خود گذاشته تا سرد شود موا عطری مورد نظر را در الکل حل کرده و دو محلول را روی هم ریخته تکان دهید و در شیشه مورد نظر بریزید واستفاده نمائید.
با گذشت عمر انجام مسئولیت ها .تعداد زایمان ها و غیره به طور طبیعی موی سر دچار تغیرات می گردد .تنها با شستشوی شامپوی مناسب بهداشت مو رعایت نمی گردد بلکه نیازمند کمک های دیگری است از جمله پک کردن .

پک زرده تخم مرغ:

شامپو صابونی
شامپو صابونی

به یک یا دو زرده تخم مرغ یک قاشق غذایی روغن گیاهی اضافه کنید.این روغن می تواند اوکادو .روغن جوانه گندم یا روغن بادام شیرین باشد.مخلوط را با هم به طور یکنواخت روی تمامی موها بمالید.بهتر است که این پک کمی گرم شده و بعدا استفاده گردد .بعد از مالیدن پک روی موها از یک کیسه پلاستیکی استفاده کرده و روی موها قرار دهید .بعد از یک ساعت موها را بشورید این عمل را در بهار و تابستان هفته ای یک بار انجام دهید.

پک روغنی:

شامپو صابونی
شامپو صابونی

معمولا روغن های گیاهی برای موی سرمفید می باشند.هر چند بار موها را با روغن زیتون .بادام .اوکادو .روغن گلرنگ یا افتاب گردان شانه کرده و از کلاه پلاستیکی استفاده کنید و بعد از یک ساعت بشورید.روغن گیاهی مو را نرم براق و شاداب می کند.

پک گیاهان داروئی برای مو :

می توانید از عصاره گیاه تازه یا برگ گل  خشک کرده گیاهی انواع پک مو را تهیه کنید .گیاه مورد نظر را در روغن داغ کرده به مدت پانزده دقیقه کم کم حرارت دهید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط