طرز تهیه تونیک برای پوست شل و افتاده

طرز تهیه تونیک برای پوست شل و افتاده:

طرز تهیه تونیک
طرز تهیه تونیک

ماسک‌های میوه‌ای اگر درست مورد استفاده قرار بگیرند، سبب پاکسازی پوست شده و با لایه‌برداری سطحی باعث شادابی پوست می‌شوند.

این میوه سرشار از ویتامین C است و خواص دارویی و بهداشتی بسیاری برای پوست‌های چرب دارد. مالیدن پوست پرتقال پس از آرایش چین و چروک را از بین می‌برد.

در طرفی پوست زرد پرتقال را در ورقه های ظریف ریز ریز کرده و توجه کنید سفیدی زیر پوست وارد ظرف نشود . دو تا سه عدد پوست پرتقال را با یک فنجان بزرگ سرکه و اب مقطر مخلوط کنید . بر روی پوست پرتقال سرکه ریخته در جای گرم یا زیر افتاب به مدت دو هفته سر بسته نگهداری کنید بعد از محتوا را با فیلتر کاغذی صاف کرده در شیشه معادل جم ان با اب مقطر رقیق کنید . به جای اب مقطر میتوان عرق بهار نارنج نیز استفده کرد که ان را بسیار خوشبو می کند . با اضافه کردن اسانس پوست پرتقال تونیک دارای عطر قوی می گردد .
از این تونیک مردان و زنان می توانن استفاده نمایند . پوست را کشیده سالم و شاداب می کند . چنانچه تونیک معطر قوی نیاز دارید اسانس پرتقال را الکل حل کرده و به این تونیک اضافه کنید .

طرز تهیه تونیک apter sbane:

طرز تهیه تونیک
طرز تهیه تونیک

در ظرفیبیست پنج گرم عرق بهار نارنج . بیست پنج گرم گلاب . بیست پنج گرم اب هامامل . سی گرم الکل نود شش درصد و یک گرم زاج سفید را مخلوط کنید .
ابتدا سه گرم مانتول را در الکل حل کرده با گلاب  هامامل و عرق بهار نارنج مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری محلول را گرم کرده زاج به ان اضافه نمایید . تمامی محلول را به خوبی تکان دهید و در شیشه نگهداری کنید .
این تونیک بعد از اصلاح صورت برای پوست بسیار مفید می باشد . برای پوست های حساس . ناراحت و دارای جوش قرمز و ریز و انهایی که با ماشین اصلاح می کنند و برای مدتی پوست حساس می شود بسیار مفید است .
با اضافه کردن عطر های دلخواه چند نوع مختلف apter sbane  تهیه کنید .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط