طرز تهیه خوشبو کننده در کیسه

طرز تهیه خوشبو کننده در کیسه:

طرز تهیه خوشبو کننده در کیسه
طرز تهیه خوشبو کننده در کیسه

در کیف کوچکی از پارچه ابریشمی نخ یا کتان می توان انواع و اقسام گل ها یا شکوفه ها یا برگ ها ی خوشبو کننده ریخته حتی می تواند به انها اسانس همان گیاه را اضافه کنید.
با قرار دادن این ترکیبات در کمد لباس و سایر مکانها فضای تنفسی بوی خوش و مطبوع طبیعت را پیدا میکند. ضمنا بسیاری ار این بوها ضد بید و سایر حشرات هستند.مثلا بوی اسطوخودوس اغلب حشرات را فراری می دهد.متاسفانه اکثر این اسانس ها فرارند و به طور دائم از انها میتوان استفاده نمود.لذا داشتن مقداری عطر یا اسانس روغنی این گیاهان در ظرف سر بسته سبب می شود که هر چند یکبار چند قطره به گیاه مورد نظر اضافه کنید.

طرز تهیه نوار خوشبو:

در ظرفی مقداری پنبه یا نوار کاغذی گذاشته به ان بیست پنج گرم نیترات پتاسیم.دویست پنجاه گرم اب گرم.سی گرم الکل هشتاد پنج درصد و سه قاشق چایخوری نوعی عطر یا اسانس معطر اضافه کنید.نوار پنبه ای یا کاغذی باید قابلیت سوختن داشته باشد ولی یکباره اتش نگیرد در واقع باید دود کند.
سولفت پتاسیم را در حل کنید و نوار کاغذی یا پنبه ای را در ان اغشته کنید وبعدا خشک نمایید. نوار را به اندازه های نتفاوت قیچی کرده به هر تیکه نوعی اسانس عطری بزید.اسانس عطری را در الکل حل کرده روی نوار بریزید تا نفوذ کند.بعدا نوار را مجددا خشک کرده در جایی اویزان کنید و با کبریت ان را بسوزانید.دود حاصل از نوار محیط را معطر می کند.این نوار معطر دود کننده ضد پشه.پروانه ها و دیگر حشرات است.

طرز تهیه قوطی زینتی معطر:

طرز تهیه خوشبو کننده در کیسه
طرز تهیه خوشبو کننده در کیسه

مقدار ده گرم پودر تراگانت .یک قاشق غذا خوری گلیسرین.صد گرم اب.سی گرم پودر ریشه زنبق.ده گرم دارچین .بیست گرم میخک.ده گرم تنتوور بنزو.چهار قاشق غذاخوری روغن موشوس.دو قاشق غذا خوری روغن برگاموت و دو قاشق غذاخوری عطر گل سرخ را مخلوط کنید و در ظرف چینی یا ظرف مورد نظر بریزید.این عطر دارای بوی خوش زیاد و دلپذیر است.برای اسانس یا عطر می توان از نعناء یا گل سرخ استفاده کرد.در یک کاسه چینی ابتدا پودر تراگانت را با گلیسرین کاملا مخلوط کنید کم کم اب گرم را اظافه کنید و بهم بزنید.به مدت یک شب سر پوشیده بماندبه صورت مایع چسب مانند در می ایدبه محض اینکه به صورت خمیر سفت درامد دیگر اب اظافه نکنید.ابتدا پودر زنبق را مخلوط کنیدو بعدا بقیه را به ترتیب تحت شرایط بهم زدن اظافه کنیدتا خمیر خوشبو کننده تهیه شود.خمیر را در قوطی سوراخ دار ریخته در جای مورد نظر قرار دهید هوای محیط معطر می شود.در اب و هوای مرطوب در فصل سرد زمستان اغلب در محیط منزل بوی زننده رطوبت باعث ازار انسان می گردد.اغلب افراد سرگیجه گرفته و حتی نبتلا به حالت تهوع می گردند.خوشبو کننده ها در منزل سبب خوشبو شدن محیط منزل شده و مسرت بخش است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط