طرز تهیه رژ لب

طرز تهیه رژ لب:

طرز تهیه رژ لب
طرز تهیه رژ لب

به اندازه یک نخود موم عسل طبیعی .یک قاشق چای خوری روغن لانولین .یک قاشق غذا خوری روغن کرچک.یک قاشق غذا خوری سرخالی روغن سیلیکون و چند قطره اسانس عطری مورد نظر را با هم مخلوط کنید.چنانچه روغن سیلیکون در اختیار ندارید از وازلین استفاده کنید.تمام موارد مورد نظر را در یک ظرف پلاستیکی روی اب جوش مذاب کرده و به محض اینکه محتوا زلال شد با یک قاشق پلاستیکی کاملا بهم بزنید. (حتی المقدور فلزی نباشد)تدریجا عطر یا اسانس ورد نظر را اضافه کنید.در یک قوطی تمیز نگهداری کنید.می توانید از اسانس توت فرنگی موز.سیب.لیمو.پرتقال نیز استفاده کنید.این پماد براق.خوش بو و با دوام ویژه فصل سرما و روزهای طوفانی است. روزانه چند نوبت می توانید مصرف نمایید این طرز تهیه ماتیک بیرنگ است.با این ماتیک پوست لب سالم و شاداب مانده و در مقابل سرما از ترکیدن مصون می ماند.این نوع ماتیک بیرنگ از تبخال زدن نیز جلوگیری می کند.

طرز تهیه رژ لب رنگی:

طرز تهیه رژ لب
طرز تهیه رژ لب

به دستور العمل پماد بیرنگ میتوانید ته مانده ماتیک خود را اضافه کنید.با روغن های مورد نظر مذاب کنید.در غیر این صورت میتوانید از رنگ های مختف که مناسب ارایش و سر و لباس است نیز استفاده کنید.رنگهای طبیعی معمولا پایدار سالم و در مواردیغذای پوست هستند.ضمنا هیچ گونه عوارض جانبی ندارند. مصرف وازلین باعث میشود که الودگیها در پوست لب نفوذ نکند.وازلین نقش لایه عایقی را بازی کند.

روش نگهداری رژ لب خانگی:

اگر تصمیم گرفتید در خانه رژ لب تهیه کنید باید حواس‌تان باشد که نمی‌توانید آن را برای مدت زمان زیادی خارج از یخچال نگه‌دارید. برای فرم دادن به رژ لبی که ساختید روش‌های مختلفی وجود دارد. یک راه ساده این است که بعد از آنکه مواد رژ لب را ساختید آن را درون یک قالب مستطیل شکل بریزید تا بعد از آنکه رژ لب در یخچال بسته شد بتوانید آن را به برش‌های کوچک مدادی شکل برش بزنید. سپس هر برش را با فویل یا کاغذ زرورق به خوبی بپوشانید و از آن استفاده کنید. حتی می‌توانید از باکس یکی از رژ‌ لب‌های قدیمی که دیگر تمام شده استفاده کنید. محتوای رژ لب قبلی را تخلیه کنید و برش مدادی شکل را درون آن بگذارید. انتظار نداشته باشید این رژ لب دست‌ساز را در طول روز درون کیف لوازم آرایش‌تان همراه خود بیرون ببرید. این کار را فقط در روزهای پاییزی و بهاری می‌توانید بکنید. روزهایی که گرمای هوا در آن حد نیست که رژ لب افسانه‌ای شما را دفرمه کند. اما به شما قول می‌دهیم در روزهای زمستانی و سرد بتوانید این رژ لب را برای چند ساعتی همراه خود به بیرون از خانه ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط