طرز تهیه شامپو

طرز تهیه شامپو قسمت دوم:

طرز تهیه شامپو معمولی:

طرز تهیه شامپو
طرز تهیه شامپو

حدود هفتصد گرم اب مقطر .پنجاه گرم صابون سفید نرم .ده گرم پتاس.پنجاه گرم الکل و حدود یک قاشق چایخوری اسانس معطر اضافه و بهم بزنید شامپو بدست می اید.
اب مقطر را جوشانده صابون را حل کرده دو پتاس اضافه کنید.به مدت سی دقیقه جوشیده تا اب به نصف برسد به ان عطر حل کرده را الکل اضافه کنید.به خوبی بهم زده در شیشه نگهداری کنید.اماده مصرف است.
در این ترکیب شامپو می توان از انواع خوشبو کننده ها استفاده کنید.کسامیکه حساسیت به بوی عطر دارند می توانند از اسانس های گیاهی با بوی خفیف تر مصرف نمایند.

طرز تهیه شامپو گل سرخ:

طرز تهیه شامپو
طرز تهیه شامپو

یک مشت گل سرخ خشک شده را با هفتصد گرم اب مقطر .پنجاه گرم صابون نرم سفید.ده گرم پتاس و پنجاه گرم الکل هفتاد درصد و چند قطره اسانس گل سرخ مخلوط کنید.
در مقداری اب مقطر جوش گل سرخ را ریخته روی ظرف را گذاشته به مدت سه ساعت دم کنید.سپس در پارچه یا طوری صاف کرده و نگهدارید.بقیه اب مقطر را جوشانده و صابون را در ان حل کنید و پتاس اضافه نمایید. به خوبی بهم زده هر دو محلول را روی هم ریخته بهم بزنید.اسانس را در الکل حل کنید و ضمن هم زدن وارد شامپوی اماده کنید.محتوا را در ظرفی ریختهنگهداری کنید .شامپو گل سرخ دارای بوی معطر محرک و نشاط اور است.چنانچه از بوی گل سرخ لذت نمی برید به جای ان از اسانس بنفشه .هلو و یا سایراسانس ها استفتده کنید.موها را بعد از شستشو با این شامپو با کمی سرکه طبیعی رقیق شده شانه کنید.

طرز تهیه شامپو نعناء:

طرز تهیه شامپو
طرز تهیه شامپو

یک مشت پر برگ نعناء .هفتصد گرم اب مقطر.پنجاه گرم صابون نرم سفید.ده گرم پتاس .پنجاه گرم الکل هفتاد درصد و یک قاشق چایخوری اسانس نعناء بدست می اید مقداری اب را به جوش اورده به ان اسانس نعنا خشک کرده اضافه کنید.در ظرف را گذاشته به مدت سی دقیقه دم کنید.سپس صاف نموده در بقیه اب جوش صابون نرم سفید را حل کرده به مدت سی دقیقه بجوشانید تا حجم اب به نصف تقلیل یابد.پس از ان از روی شعله گاز برداشته به ان پتاس اضافه کنید بهم بزنید.هر دو محلول را با هم مخلوط منید و بهم بزنید.اسانس را در الکل حل کرده به ان اضافه نمایید و محتوا را در شیشه ریخته شامپو نعنائی اماده مصرف است.
این شامپو ویژه فصل تابستان است و مصرف ان احساس طراوت و تازگی به شما دست می دهد به علت وجود نعنا این شامپو با سرکه طبیعی رقیق شده موها را شانه بزنید.جلای خاص پیدا می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط