طرز تهیه لوسیون پوست

طرز تهیه لوسیون پوست:

طرز تهیه لوسیون پوست
طرز تهیه لوسیون پوست

محلول و لوسیون های پوست معمولا پاک کننده با طراوت کننده و شاداب کننده و معالجه کننده پوست بشمار می ایند .هر کس در طول عمر خود در سنینی برای حفظ بهداشت پوست خود به این محلول ها و لوسیون ها نیازمند است.به ویژه برای مردان و زنانی که در شهرها و با مشغله زیاد زندگی می کنند.
بسیاری از محلول های پوست در اشپزخانه ها پیدا می شود.مانند اب هویج.دوغ.اب خیار.گوجه فرنگی. اب توت فرنگی خامه تازه.شیر.اب جعفری و نعنا و غیره که همه ایده ال پوست هستند.
تمام تولیدات شیر جزو بهترین تونیک ویژه پوست خشک .لکه دار و ناصاف است.
انواع عرقیات از حمله گلاب .عرق بهار نارنج و غیره از جمله محلول های زنده و تازه کننده پوست هستند.مصرف این نوع محلول ها برای کوتاه مدت بسیار موثر است ولی برای طولانی مدت گیاهان داروئی ویژه پوست اثرات عمیق دائمی دارند.این گیاه ضمن اثرات درمانی .حفاظتی و بهبودی پوست .نقش پیشگیری چند جانبه نیز دارد.
نتایج این خواص نهایتا همان حفظ زیبائی است.برای حفظ زیبایی باید از گیاهان متنوع استفاده کرد و پای بند یک گیاه نشد.استفاده از انها به فرم های مختلف مانند چای.عصاره الکلی یا سرکه انها هرکدام به نحوی موثرند.برای هر ماه میتوان برنامه مرکب از اینها تهیه کرد.اگر امکان دارد از عصاره تازه و یا خشک کرده انها استفاده کنید.بسیاری از این گیاهان را می توان به صورت سبزیجات.ادویه .مخلوط با سالاد انواع سوپ ها و غیره استفاده کرد.هزاران سال است که گیاهان داروئی نفش نقش های گوناگون در ضمانت تندرستی و زیبایی انسان ایفا می کند.سعی کنید گیاهان داروئی مورد نیاز خود را بشناسید.دانایی در زمینه تندرستی و زیبایی بهتر از توسل به دکتر و داروهای شیمیایی است.زیبایی باید از داخل و خارج بدن انسان پایه گذاری شود.

طرز تهیه لوسیون پوست خیار:

طرز تهیه لوسیون پوست
طرز تهیه لوسیون پوست

در ظرفی چهل گرم اب خیار .چهل گرم اب هامامل و بیست گرم گلاب را مخلوط کنید.اب خیار را گرفته صاف کنید و دو ماده دیگر را اضافه نموده به خوبی تکان دهید و در یک شیشه نگهداری کنید.
خیار باعث ظرافت و لطیفی پوست می گردد. خیار دارای گوگرد .ویتامین آ و ویتامین سی است.لعاب و انزیم های موجود در خیار غذای پوست محسوب می شوند.این لوسیون را روزی دو مرتبه بر روی پوست صورت مالیده بعد از مدتی بشورید.این محلول را می توانید در تمام روز روی پوست داشته باشید.برای گرما زدگی و در فصل بهار به هنگام بروز الرژیها پوست نیز استفاده کنید.

طرز تهیه اب عسلی انگلیسی:

طرز تهیه لوسیون پوست
طرز تهیه لوسیون پوست

در ظرفی سه گرم عسل .پنجاه گرم گلاب.پنجاه گرم عرق بهار نارنج.بیست گرم الکل هفتاد درصد و سه قطره اسانس فرنجمشک روی هم ریخته به خوبی تکان دهید.این محلول ملایم و معطر پوست خسته و بی حالی را شاداب و با نشاط کرده و ویزه پوست خشک است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط