طرز تهیه کرم

طرز تهیه کرم

طرز تهیه کرم
طرز تهیه کرم

پوست شما نه تنها به تمیز کردن نیاز دارد بلکه نیازمند رطوبت و غذا هم می باشد. یک مرطوب کننده کرمی است حاوی آب که رطوبت را به سلول های پوستی می رساند و باعث می شود که سلول ها به حالت پف کرده باقی بمانند. یک متخصص پوست در آمریکا مقداری از پوست پینه بسته پا را جدا کرده و در روغن غوطه ور ساخت. وی با نتیجه حاصل از آن لزوم مرطوب کننده برای پوست را کشف کرد. با آزمایش اول چیزی اتفاق نیفتاد پینه ها همچنان سخت و شکننده باقی ماندند. وی دوباره دست به آزمایش زد. این بار آنها را در آب صاف غوطه ور ساخت. پینه ها نرم و انعطاف پذیر شدند. نتیجه اینکه روغن بدون وجود آب کافی نیست روغن و موم موجود در کرم ها از تبخیر ناخواسته آب جلوگیری می کنند و سطح پوست را جلا داده و روغنی می کنند. اما این ترکیبی از روغن؛ موم و آب است که پوست شما را نرم و صاف و انعطاف پذیر می سازد. این ترکیب محافظ پوست نیز می باشد. زیرا که یک مرطوب کننده به عنوان سدی بین پوست شما و مواد خارجی و نیز پوست شما و مواد آرایشی عمل می کند.

طرز تهیه کرم وازلین برای دست ها:

طرز تهیه کرم
طرز تهیه کرم

در یک ظرف هفتلد گرم وازلین .پنج گرم کره کاکائو.ده گرم لانولین و پنج قطره روغن اسانس لیمو ریخته بهم بزنید .ابتدا وازلین را در ظرفی در اب جوش قرار داده تا مذاب شود بعدا کره کاکائو و لانولین اضافه کنید تا محتوا زلال شود درجه حرارت را به هفتاد درجه برسانید .سپس از ابجوش برداشته مواد عطری را اضافه کنید و بهم بزنید تا خنک شود .در قوطی کرم نگهداری کنید.این طرز تهیه کرم ویژه پوست دست است و اثر حفاظتی دارد به ویژه برای افرادی که با اب سر و کار دارند.

طرز تهیه کرم و ژل پوست دست:

طرز تهیه کرم
طرز تهیه کرم

شش گرم ژلاتین مساوی.سه برگ .هشتاد گرم گلیسیرین.صد گرم گلاب.یک قاشق غذا خوری عسل و پنج قطره اسانس گلسرخ را مخلوط کنید .ژلاتین را ابتدا در اب سرد خیسانده حد اکثر پنج دقیقه در ظرفی گلاب را روی اب جوش حرارت داده ژلاتین را وارد کنید کمی بهم بزنید تا کاملا حل شود و عسل را بریزید محتوا را به شست درجه برسانید از روی اب جوش برداشته گلیسیرین اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید در یک شیشه دهانه گشاد بریزید.شیشه را مدتی سرباز بگذارید تا حالت ژله مانند ظاهر گردد.بعد می توانید ان را مصرف کنید .این طرز تهیه کرم بسیار اسان بوده. و این نوع طرز تهیه کرم برای پوست دست خراب شده دارای موترکها.پوست خشک و اسیب پذیر و دست های پوست قرمز شده بسیار مفید است.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط