علت جوش صورت

علت جوش صورت

علت جوش صورت.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
علت جوش صورت

بیشتر پزشکان پوست بر این باورند که خوردن هر گونه مواد غذایی باعث جوش زدن نمی شود اما اگر خودتان با تجربه کردن استفاده ازبعضی از مواد غذایی که می دانید باعث جوش زدن صورت می شود بهتر است ان ها را مصرف نکنید.
معمولا بیشتر افرادی که جوش یا اکنه روی پوست صورتشان زده می شود زمان بلوغ افراد است.در این سن بلوغ بسیاری از از افراد پوست صورت انها جوش های زیادی زده می شود که با تمام شدن سن بلوغ انها این مرحله تمام می شود.اما گاهی وقتها افراد بزرگسال نیز پوست انها به شدت جوش میزند که باید به دنبال علت ان بروند.ما در اینجا برخی از عوامل موثر که به جوش زدن صورت در افراد بزرگسال کمک می کند را بیان می کنیم.

که عبارت است از:

 

اختلالات هورمونی:

علت جوش صورت.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
علت جوش صورت

اختلالات هورمونی در زنان با علایمی همچون قاعدگی نامنظم، ریزش مو، رشد موهای زاید در صورت و جوش های زیاد بر روی پوست صورت مشخص می شود. اگر این علایم را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید، با انجام آزمایش خون مشکلات هورمونی شما تشخیص داده می شود و پزشک روش درمانی مناسب را برای شما تجویز می کند.

 

تغذیه:

علت جوش صورت.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
علت جوش صورت

اغلب متخصصان پوست معتقدند که رژیم غذایی تاثیر خاصی بر آکنه ندارد. اما اگر خودتان به صورت تجربی متوجه شده اید که با خوردن غذاهای خاصی جوش های صورتتان شدت می یابد، از آنها پرهیز کنید.

 

استرس:

اضطراب و تنش های روحی آکنه را شدیدتر می کند. اگر دایم استرس دارید و نمی توانید شرایط استرس زا را مدیریت کنید، در اولین فرصت به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنید.

لوازم آرایشی چرب:

علت جوش صورت.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
علت جوش صورت

کرم های آرایشی یا ضد آفتاب اگر از نوع بدون چربی نباشند، موجب بد‌تر شدن جوش های صورت می‌شوند. برای انتخاب کرم های مناسب پوستتان با پزشک مشورت نمایید.

داروهای استروئیدی:

استفاده از استروئیدهای آنابولیک که اغلب در ورزشکاران رشته بدنسازی رایج است، موجب بروز جوش در صورت و شدت یافتن آکنه می شود. این ترکیبات به جز عوارض پوستی، خطرات دیگری نیز برای سلامتی شما به همراه دارند، پس بهتر است از مصرف آنها صرف نظر کنید.

تعریق:

علت جوش صورت.کسیر سلامتی.عرق بوقناق
علت جوش صورت

گرما و افزایش تعریق موجب افزایش جوش های پوست صورت می شود. اگر تعریق شما بسیار شدید و غیر طبیعی است حتما به پزشک مراجعه کنید.

منبع:shahrekhabar.cm

درباره نویسنده

مطالب مرتبط