عوامل آلرژی زا

عوامل آلرژی زا :

امراض آلرژی آنقدر گمراه کننده هستند که با زحمت زیاد ممکن است علت آن را تشخیص داد و این بیماری هایی هستند که روز به روز بیشتر می گردند و در همه جا پراکنده می شوند.

در مجموع مطالعات و تحقیقاتی که شده است به این نتیجه رسیده اند که آلودگی شیمیایی هوا و غذا و محیط زیست از علل اصلی امراض آلرژی زا هستند. امراض آلرژی گوناگون و به صورت مختلف ظاهر می شوند، هر متخصص آلرژی در قفسه ی اتاق خود شیره و عصاره ی محصولات مختلف را برای برداشتن تست در دسترس دارد. از جمله آن تمام گرد گل های نباتی، گرد گل آرتیشو، توت فرنگی، تخم مرغ، حیوانات دریایی و یا غذاهایی که در ایجاد آلرژی به آن سوءظن دارند، پر تمام پرندگان و پشم حیوانات اهلی و وحشی، گردو خاک اتاق تا گرد و خاک شیمیایی که بی اندازه ترکیب آن پیچیده و درهم است، پارچه های مصنوعی، گرد لباسشویی، رنگ شامپو و لوازم آرایش و این موارد روی پوست آزمایش می کنند و از عکس العملی که در پوست پیدا می شود گاهی علت واقعی آلرژی معلوم نیست و برای یافتن آن باید مثل یک کارآگاه ماهر آن را تعقیب کرد.

بسیاری از افراد بعلت وراثت استعداد آلرژی دارند، چنانکه در یک خانواده گاهی پدر و یا مادر آسم دارند و یا کهیر و یا اگزما و زکام یونجه دارند که به بچه ها هم منتقل می شود.

عده ی زیادی از بیماران مبتلا به آلرژی با گل ها و گیاهان شفابخش معالجه می شوند. زیرا گلها و گیاهان شفابخش دارای اثر قاطعی هستند و عکس العمل داروهای شیمیایی را ندارند. سیر، مامیران یا علف چلچله و گیاه خبرآور، مریم گلی، سرخ ولیک وتیول از گیاهان شفابخشی هستند که برای درمان امراض آلرژی زا مصرف می شوند.

آسم با گیاهان و سبزیهای آرام مثل: سیر در آشپزی، کاهی بصورت سالاد یا پخته، پیاز، کلم، سیب و انگور معالجه می شود. اگر بحران های آسم شدید باشد جوشانده ای از گیاهان شفابخش مثل شقایق مناسب است. جعفری و آویشن را بری خلط آوردن در آسم های مرطوب می توان مصرف کرد.

اسطوخودوس (لاواند)، مریم گلی، مامیران، ساقه های پیچک زمینی برای عفونتهای ریوی توصیه می شود.

درمورد آسم و عفونت های ریوی جوشانده پنج گرم سیر را با پنج گرم لیموی ترش و پنج گرم گل نعناع و پنج گرم مریم گلی برای یک لیتر آب توصیه می کنم که آن را بجوشانید و دم کنید و هر روز دو فنجان آن را بنوشید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط