فواید جوش شیرین

فواید جوش شیرین

عده ای از ما فکر می کنیم که جوش شیرین فقط برای اشپزی به کار می رود اما فواید جوش شیرین تنها این نیست. باید بدانید که گذشته های بسیار دور از ان برای زیبایی و هم در اشپزی و حتی یک ماده درمانی نیز بوده است.

 

معجزه جوش‌شیرین برای موها

فواید جوش شیرین-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
فواید جوش شیرین

 

یک قاشق چایی خوری جوش شیرین را به ظرف شامپو خود اضافه کنید و مثل همیشه موهایتان را بشورید این ترکیب تمام الودگی های سر را پاک کرده اما اگر عجله دارید می توانید از جوش شیرین به عنوان شامپو خشک مصرف کنید به صورتی که ان را به موی سر اغشته کرده و مالش دهید سپس با سشوار موها را پف دهید. .

 

برای رهایی از بوی غذاها

 

یکی از مشکلات خانم‌ها بعد از آشپزی این است که دست‌های‌شان بوی مواد‌غذایی را به‌خود می‌گیرد به خصوص مواد‌غذایی بدبو. اگر می‌خواهید دست‌ها بعد از آشپزی بوی ماهی، پیاز و سیر نگیرد ۳ قسمت جوش‌شیرین را با یک قسمت آب یا صابون مایع مخلوط کنید، این مخلوط را به دست‌های‌تان بمالید و سپس آب بکشید.

 

پینه‌ها را محو کنید

فواید جوش شیرین-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
فواید جوش شیرین

 

اگر پاهایتان به ویژه پاشنه هایتان پینه بسته است و خشک شده است مقداری جوش شیرین را با اب مخلوط کنید یک ماده چسبی درست می شود با ان پاهایتان را ماساژ دهید.

 

برای نرم کردن آرنج

 

زبری و سیاه بودن ارنج و زانو ها برای بسیاری از افراد ازار دهنده است به ویزه بانوان .جوش شیرین یک راه حل خوب برای این موضوع ایت.مقداری ج.ش شیرین را در اب کل کرده تا حالت چسبی شکل در اید.ان را با ارنج و زانوها بمالید.

 

دئودورانت گیاهی بسازید

 

اگر جزو کسانی هستید که تعریق‌شان بوی خوشایندی ندارد، می‌توانید با جوش‌شیرین دئودورانت بسازید، کافی است، اول مقداری نشاسته یا آرد ذرت را به زیر بغل بمالید و بعد روی آن جوش‌شیرین بزنید، این کار تا حد زیادی شما را از شر بوی نامطبوع عرق خلاص می‌کند.

ژل اصلاح برای آقایان

فواید جوش شیرین-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
فواید جوش شیرین

 

بعضی از آقایان به دلیل پوست حساسی که دارند معمولا هنگام اصلاح دچار التهاب و سوزش‌های پوستی می‌شوند اما یک راه‌حل خوب برای این افراد این است، یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را در یک فنجان آب حل کنند و از این محلول برای التیام پوست بعد از اصلاح یا حتی قبل از اصلاح استفاده کنند. اگر هم بعد از اصلاح دچار سوزش می‌شوید، می‌توانید یک پارچه مرطوب نخی را به کمی جوش‌شیرین آغشته کنید و روی محل سوزش بگذارید.

 

لایه‌بردار و شوینده‌ پوست‌

 

بسیاری‌ از خانم‌ها برای‌ خرید شوینده‌های‌ خارجی‌ پوست‌، (اسکراب) هزینه‌ زیادی‌ می‌پردازند. از این‌ به‌ بعد پول‌تان‌ را در جیب‌ نگه‌ دارید و خودتان‌ در منزل‌ این‌ مواد را تهیه‌ کنید. مخلوط جوش‌ شیرین‌ و ماست‌ برای‌ پاک‌کردن‌ و ازبین‌بردن‌ سلول‌های‌ مرده‌ پوست‌ توصیه‌ می‌شود. برای‌ این‌ منظور، از مخلوط جوش‌ شیرین‌ و ماست‌ خمیری‌ درست‌ کنید و به‌مدت‌ چند دقیقه‌ روی‌ پوست‌ بگذارید و سپس‌ بشویید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط