فواید غذاهای تند

فواید غذاهای تند

فواید غذاهای تند
فواید غذاهای تند

بیشتر افراد به دلیل داشتن طعم خوب و عطر خوب از فلفل در غذاهایشان استفاده می کنند و عده ای دیگر از افراد هستند که به دلیل ترس از معده درد و بروز مشکلات گوارشی از خوردن غذاهای تند خود داری می کنند.استفاده از ادویه جات تند خدمت زیادی به سلامتی افراد می کند.با تحقیقاتی که بر روی فلفل انجام شده توسط محققان به این نتیجه رسیده اند که فلفل باعث کاهش وزن و بهبود سرماخوردگی می شود و همچنینی حاوی انتی اکسیدان است و ترکیبات موثر برای کاهش و از بین بردن سلول های سرطانی است.در اینجا با چهار فایده استفاده از ادویه جات تند به ویژه فلفل را می گوییم.

 

پیشگیری از سرطان

 

برخی ادویه‌ها ضد سرطان هستند. زردچوبه حاوی کورکومین است که یک آنتی‌اکسیدان قوی با خواص ضدسرطانی است. ترکیب زردچوبه، فلفل سیاه و روغن زیتون باعث فعال شدن هر چه بیشتر کورکومین می‌شود. به عقیده‌ی برخی محققان کاپسایسین موجود در فلفل که تندی آن را نیز باعث می‌شود قدرت زیادی در نابودی سلول‌های سرطانی (سرطان خون) دارد و باعث کاهش سرعت رشد سلول‌های سرطانی پروستات می‌شود.

 

کاهش وزن

فواید غذاهای تند
فواید غذاهای تند

 

اگر به دنبال لاغری هستید بدانید که تند کردن غذاها به کاهش سریع وزن کمک زیادی می‌کند. برای این منظور فلفل، زردچوبه، دارچین و چوب میخک را دریابید. این ادویه‌ها قادر هستند تا اثرات منفی چربی‌های جذب شده از طریق مواد غذایی را کاهش دهند. ترکیب اصلی فلفل یا همان کاپسایسین یک ترکیب ترموژنیک است که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود.

 

قلب سالم

 

نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهند که در کشورهایی که غذاهای تندی مصرف می‌کنند خطر بروز سکته‌های قلبی و مغزی کمتر است. دلیل آن وجود فلفل و ادویه‌های تندی است که اثرات منفی کلسترول را کاهش می‌دهند و باعث بهبود عملکرد قلب می‌شوند. کاپسایسین با التهابی که عامل مشکلات قلبی است مقابله می‌کند.

 

افزایش ویتامین بدن

 

افزودن فلفل به غذاها به دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی توصیه شده کمک می‌کند. فلفل‌های سبز و قرمز حاوی میزان متعددی مواد معدنی و همچنین ویتامین C هستند. ویتامین C باعث کاهش دوره‌ی سرماخوردگی می‌شود و از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند. توصیه می‌کنیم از مصرف فلفل دلمه‌ای نیز غافل نشوید.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط