فواید میوه کرفس

فواید میوه کرفس

فواید میوه کرفس
فواید میوه کرفس

این میوه سیستم دفاعی بدن را بالا میبرد و از ویتامین ث زیادی برخوردار است.استفاده از میوه ها و سبزیجاتی که دارای ویتامین ث هستند می تواند و از سرما خوردگی جلوگیری می کند و یا سرما خوردگی را زود بهبود می بخشد.ویتامین ث که محققان درباره ان تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که ویتامین ث بهترین درمان سرما خوردگی است.
این گیاه به دلیل داشتن رادیکال های ازاد احتمال حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد.به همین دلیل از ویتامین ث شما را از سرطان و سکته قلبی دور نگه میدارد.

کاهش فشار خون

 

این گیاه یگ گیاه ضد فشار خون استو به کسانی که فشار خون دارند تجویز می شود..
کرفس ترکیبی را در خود جای داده که می تواند به آرامش ماهیچه های اطراف سرخرگ ها کمک کرده و به آنها اجازه می دهد کمی گشاد شوند. وقتی داخل سرخرگ ها فضای بیشتری وجود داشته باشد، خون می تواند با فشار کمتری به جریان درآید. این ترکیب موجود در کرفس سبب پایین آمدن سطح هورمون استرس هم می شود که استرس یکی از عوامل بالارفتن فشار خون است.

 

ضد سرطان

فواید میوه کرفس
فواید میوه کرفس

کرفس تخریب رادیکال های ازاد را به حد اکثر می رساند و ضد سرطان است و از ان پیشگشری می کند. دارای هشت ترکیب ضد سرطانی است.

 

تقویت کننده دستگاه گوارش

 

کرفس ترکیباتی دارد که به تقویت سیستم گوارشی کمک کرده و شما را از ابتلا به سرطان های روده و معده دور نگه می دارد.

پیشگیری از یبوست

کرفس به طور طبیعی ملین خوبی است و برای درمان یبوست داروی گیاهی موثری به شمار می رود. بنابراین به افراد مبتلا به یبوست توصیه می شود در این فصل بیش از هر چیز کرفس بخورند.

کاهش وزن

فواید میوه کرفس
فواید میوه کرفس

 

اگر اضافه وزن دارید به جای دنبال کردن رژیم های سفت و سخت در روز چندبار آب کرفس بخورید. بدین ترتیب اشتهای شما برای خوردن شیرینی جات و غذاهای چرب و سنگین کم می شود و به تدریج با مصرف غذای کمتر به وزن دلخواهتان می رسید.

خرید و بسته بندی کرفس ها

در خرید کرفس دقت کنید کرفسی را انتخاب کنید که سفت و تد تر باشدو برگ های ان به راحتی بشکند .به رنگ ساقه ها دقت کنید که اگر کرفس تازه باشد رنگ ان سبز کم رنگ است.و اگر رنگ ان تیره باشد یا مایل به قهوه این کرفس تازه نیست.وروش نگهداری کرفس این است که در یک ظرف در بسته و یا می توانید در یک پارچه نمدار قرار دهید .بهتر است کرفس را تا دو روز مصرف کنید زیرا بعد از دو روز دیگر مواد مغذی ان مثل روز اول نیست.کرفس را در فریزر نگهداری کنید که بتوانید در تمام فصول از ان استفاده کنید..

درباره نویسنده

مطالب مرتبط