لوسیون گیاهی برای پوست صورت

روش تهیه لوسیون گیاهی برای پوست صورت :

یک قاشق غذا خوری گل بابونه، یک قاشق گل همیشه بهار و یک قاشق گل علف چای را در ظرفی ریخته و به آن ۱۰۰ گرم آب مقطر، ۲۰ گرم الکل ۷۰ درصد و ۵۰ گرم گلاب اضافه کنید. به مدت یک شب در ظرف سر پوشیده در جای خنک نگه دارید. صبح روز بعد محتوا را دریک پارچه ریخته کاملا فشار دهید تا عصاره ی آن بدست آید.

اثرات لوسیون گیاهی برای پوست صورت :

اثر این محصول برروی پوست صورت و گردن و دست ها، به علت خواص بی نظیر گیاهان دارویی بکار رفته است. این گیاهان ضمن اثر درمانی، سلول های پوست را بازسازی کرده و به آنها نیروی انعطاف پذیری می دهد. لذا سلول های پوست از حالت انقباض و چروک به حالت انبساط و شادابی در می آید. مصرف این لوسیون به مدت یکی دو ماه روزی دو مرتبه پوست صورت را در مقابل عوامل خشن آب و هوایی و عوارض نسبی کش مکش های روزمره ی زندگی مصون می دارد. معمولا شرکت های تجارتی و شهرت یافته مانند لانکوم و ایووروشه این لوسیون را در ظروف زیبایی به قیمت گران به بازار عرضه می دارند.

روش تهیه کرم آوکادو :

بعد از ماساژ با لوسیون بالا از کرم آوکادو استفاده کنید، ترکیبات این کرم شامل ۵ گرم لانولین، ۵۰ گرم موم عسل، ۳۵ گرم روغن آوکادو، ۲۵ گرم روغن عناب، ۴۰ گرم گلاب و ۳ قطره عطر گل سرخ یا هر عطر مورد نظر می باشد. ۴ ماده ی اولیه را به ترتیب در ظرفی ریخته و در آب جوش قرار دهید تا چربی ها مذاب گردیده و حرارت آن به ۶۰ درجه برسد. در ظرف دیگری گلاب را ۶۰ درصد برسانید. این مواد را برروی هم با میکسر دستی سریعا بهم بزنید تا بخوبی مخلوط و تدریجا سفت گردد. در نهایت به آن چند قطره عطر دلخواه اضافه کنید.

خواص کرم آوکادو :

این کرم بسیار مفید برای پوست صورت و گردن است، این کرم برای شب و روز یکسان موثر است. با مصرف این کرم در عرض یک هفته، پوست صورت زنده، شاداب و جوان می گردد. این کرم به اکثر پوست ها سازگاری دارد. سعی کنید هر ماه یک مرتبه تازه تازه تهیه کنید. از کرم ها و لوسیون های درست شده در تابستان در یخچال نگه داری کنید. حداکثر بیش از یک ماه آن ها را نگه داری نکنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط