ماسک آرد گندم

ماسک آرد گندم

ماسک آرد گندم
ماسک آرد گندم

جوانه گندم سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. از آنجا که جوانه گندم، بخشی از مغز گندم می باشد، حاوی بسیاری از مواد مغذی فوق العاده است. متاسفانه، در خلال تصفیه دانه گندم به آرد سفید، بسیاری از مواد مغذی آن حذف می گردد.

بر اساس نظر بهترین دکترهای زیبایی، ۲ قاشق غذاخوری جوانه گندم خام، در حدود ۱.۵ گرم چربی اشباع نشده، ۹ گرم کربوهیدرات، ۴ گرم پروتئین، ۲ گرم فیبر رژیمی، ۲ گرم قند را دارا بوده و فاقد کلسترول می باشد و میزان کالری آن در حدود ۶۰ است. جوانه گندم حاوی مقدار زیادی پروتئین و فیبر می باشد.
جوانه گندم منبع فوق العاده ای از انواع ویتامین های B می باشد. در واقع، ویتامین B1 یا تیامین، ویتامین B6 و فولات موجود در جوانه گندم از انواع ویتامین های ضروری بدن هستند. ویتامین های گروه B برای سلامت قلب و عروق و مغز حیاتی می باشند.
جوانه گندم سرشار از ویتامین های E و C است. از همین‌ رو یک ضد‌ لک قوی به شمار می‌ رود و مصرف آن به صورت خوراکی یا ماسک، از ایجاد لکه‌ های ناشی از آفتاب جلوگیری می‌ کند.

ترکیبات ماسک آرد گندم :

یک قاشق کوچک آرد گندم، دو قاشق کو

ماسک آرد گندم
ماسک آرد گندم

چک پودر جوانه ی چاودار و دو قاشق کوچک بادام کوبیده شده

روش تهیه ماسک آرد گندم :

یک قاشق کوچک آرد گندم، دو قاشق کوچک پودر جوانه ی چاودار و دو قاشق کوچک بادام کوبیده شده  را مخلوط، بهم زده به آن نصف قاشق چای خوری شیر خشک اضافه کرده و مجددا بهم بزنید. به این خمیر مقداری آب جوش اضافه کنید تا محلول کمی رقیق و قابل مالیدن بر روی پوست صورت باشد.

نحوه و موارد استفاده ماسک آرد گندم :

ماسک آرد گندم
ماسک آرد گندم

این ماسک را روی صورت، دست ها، گردن و شانه ها بمالید و بعد از ۳۰ دقیقه که خمیر ماسک روی پوست خشک شد بدون فشار زیادی کم کم از روی پوست جدا کنید. این ماسک ویژه ی پوست های چرب و لک و پیس دار می باشد.

فواید ماسک آرد گندم :

این ماسک منافذ صورت را پاک و جریان خون را در زیر پوست تشدید می کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط