ماسک انگور

ماسک انگور

ماسک انگور
ماسک انگور

خواص درمانی و دارویی انگور:

افرادی که از کم خونی، افزایش دوره خون (به دلیل اسیداوریک بالا)، چربی خون بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، می‌توانند از انگور برای درمان استفاده کنند. این میوه نفخ را از بین می‌برد و باعث تخلیه کامل معده می‌شود. ادرارآور است و باعث اعتدال ترشحات مضر می‌شود. از بروز حالت تهوع، ترش کردن، سوءهاضمه، خونریزی معده، سنگ کلیه و مثانه و مسمومیت با جیوه و سرب (موادآلوده موجود در هوا) جلوگیری می‌کند. برخی از درجات سل، امراض جلدی (پوستی)، درد مفاصل، روماتیسم، نقرس و فشارخون را درمان می‌کند.

خانم ها بدانند:

ماسک انگور
ماسک انگور

میوه نارس انگور غوره نام دارد. غوره بسیار ترش است و در لاغری بسیار موثر است. خوردن انگور خون و ترشحات رحمی را قلیایی می‌کند و کروموزوم‌های ماده را از بین می‌برد و می‌توانید پسردار شوید. خاکستر شاخه‌های انگور سنگ‌ها را خرد می‌کند و روغن هسته آن جلادهنده خوبی است.

ترکیبات و روش تهیه ماسک انگور :

یک مشت دانه ی انگور رسیده را له کرده، هسته را جدا کنید به آن یک قاشق کوچک روغن غذایی یا گیاهی اضافه کرده و مقداری عسل طبیعی اضافه نمایید. محتوا را کاملا بهم بزنید تا بطور یکنواخت مخلوط گردد.

موارد استفاده ماسک انگور :

ماسک انگور
ماسک انگور

به علت آب فراوان انگور ماسک بدست آمده باید خمیری باشد. از این ماسک برروی پوست صورت و گردن، شانه و دست ها بمالید.

تاثیرات استفاده ماسک انگور :

این ماسک ویژه ی پوست هایی با منافذ زیاد صورت است که اغلب به علت عدم رعایت بهداشت نیز چرکی می شوند. اسیدهای عالی موجود در آب انگور موجب جمع شدن منافذ می شوند و تنفس پوست را تسریع می کند، لذا سلول ها شاداب می گردند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط