ماسک برای تمیزی و جلای پوست

ماسک برای تمیزی و جلای پوست:

تغیرات هورمونی در بانوان .تعداد زایمان.کار روزمره و یکنواختی زندگی به ویژه در افرادی که در خارج از خانه اشتغال به کار دارند همه موجب می شود که بانوان اسیب پذیر تر و زود تر از سن مقررپیر نما شوند.رژیم های غذایی بدون ضوابط علمی و نیاز های فیزیولوژیکی .علل افسردگی.بد خلقی و اختلال در نظم گوارشی بانوان می گردد.همه ی این عوامل سوء ابتدا انعکاس خود را بر روی پوست صورت گذاشته و به هر حال چهره همیشه خسته و گرفته به نظر می اید.یکی از راههای جبران این مسائل استفاده از ماسک ها می باشد.اغلب ماسک های تجاری مانند سایر لوازم ارایشی از مواد شیمیایی و ترکیبات مصنوعی تهیه شده اند که در طولانی مدت مصرف انها نتیجه عکس دارد. برای حفظ سلامتی و بهداشت پوست خود از ماسک های زیر استفاده کنید.

طرز تهیه ماسک روغن افتابگردان:

ماسک برای تمیزی و جلای پوست
ماسک برای تمیزی و جلای پوست

یک مشت تخم افتابگردان بو نداده را تهیه کرده و با هاون بکوبید تا کاملا خورد شود از توری گذرانده در ظرفی به ان یک قاشق چایخوری عسل طبیعی اضافه کنید و در اب جوش حرارت داده مخلوط نمائید.چنان چه محتوای ظرف نرم نشد چند قطره اب جوش اضافه کرده مجددا بهم بزنید . این خمیر را یکنواخت روی پوست صورت قرار داده و به مدت سی دقیقه به حال خود گذاشته بعدا با اب گرم به حد کافی صورت را بشورید.تخم افتابگردان غنی از ویتامین و روغن لستین است.ویتامین زنده کننده پوست بوده و با عسل غذایی طبیعی و حیاتی پوست می باشد.
برای مصرف طولانی می توانید به جای عسل از خامه طبیعی یا زرده تخم مرغ نیز استفاده کنید . ویتامین طبیعی پوست را شفاف .نرم و چهره را مطلوب و چروکها را از بین می برد.

طرز تهیه ماسک حریره بادام شیرین:

ماسک برای تمیزی و جلای پوست
ماسک برای تمیزی و جلای پوست

حدود دو قاشق غذا خوری حریره بادام یک زرده تخم مغ.یک قاشق چایخوری عسل طبیعی و یک قاشق کوچک ابجوش را با هم مخلوط کنید.به حد کافی بهم زده تا نحتوای ظرف خمیر مانند گردد.ماسک را روی پوست صورت و گردن به مدت سی دقیقه گذاشته تا به خوبی جذب شود.این ماسک ویژه نرم کردن پوست صورت می باشد و مویرگهای ظاهر شده در زیر پوست را محو و باز سازی میکند.

طرز تهیه ماسک ارد گندم:

ماسک برای تمیزی و جلای پوست
ماسک برای تمیزی و جلای پوست

دو قاشق غذاخوری ارد گندم را با دو قاشق غذا خوری ماست تازه مخلوط کنید و بهم بزنید .چنانچه خمیر بیش از حد سفت است به ان چند قطره اب جوش اضافه کنید و روی پوست صورت بمالید .این ماسک ویژه پوست های منافذ گرفته و پر از چربی و چرک است .این ماسک پوست صورت را پاک و تمیز می کند و با بیرون کشیدن چربی و مواد جمع شده در منافذ پوست صورت .پوست را صاف و سالم می کند و سلول های پوستی بهتر تنفس می کند .در موارد زیادی این عارضه حول و حوش چانه اتفاق می افتد.لذا به اندازه مصرف از این ماسک تهیه کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط