ماسک سبوس گندم

ماسک سبوس گندم

ماسک سبوس گندم
ماسک سبوس گندم

سبوس جدار خارجی گندم را تشکیل می دهد و آن قسمت از گندم است که دائماً در معرض آفتاب و هوا بوده و از تشعشع خورشید استفاده می کند.
این قسمت دارای مقادیر زیادی از ویتامین است. به طور کلی تمام قسمت های فعال و زنده ی گندم در پوست آن جمع شده است. در سیلوهای بزرگ جدید، معمولاً آسیاب ها دارای نرده های بزرگ فلزی هستند. این نرده ها هنگام آسیاب کردن فشار زیادی ایجاد می کنند که این فشار و حرارت سبب می شود که چربی گندم به سبوس بچسبد و سپس با آن خارج شود. لازم به ذکر است که این روغن یا چربی دارای فواید و منافع بسیار زیادی است که متاسفانه اکثر مردم از روی عدم آگاهی آن را به دور می ریزند. قسمت زنده و فعال گندم با الک کردن گرفته می شود و خاصیت حیاتی آرد در اثر ماندن از بین می رود. بهتر است که گندم را به صورت احتیاجات روزانه آرد نماییم که البته این کار عملاً غیر ممکن است.

موادی که به سبوس می چسبند عبارتنداز:

مواد چربی، مواد فسفردار و از همه بالاتر گلوتن که تنها قسمت ازت دار گندم است و در حقیقت جزومصالح ساختمانی بدن به شمار می رود.
سیلیس نیز که عامل ساختمانی دندان ها و عامل استحکام استخوان هاست و با کمک اکسیژن هوا قلب و کلیه ها را تقویت می نماید در اثر الک کردن از بین می رود. هم چنین یکی از علل ایجاد مرض قند، فقدان سیلیس است.

ترکیبات ماسک سبوس گندم :

ماسک سبوس گندم
ماسک سبوس گندم

یک قاشق غذاخوری سبوس گندم، یک زرده تخم مرغ، کمی عسل و یک قاشق چای خوری شیر خشک

روش تهیه ماسک سبوس گندم :

 باهم در ظرفی مخلوط کرده بهم بزنید. به این خمیر چند قطره آب جوش اضافه کرده به طوری که تا حد معینی رقیق گردد. این خمیر را روی پوست قرار داده به مدت ۲۰ دقیقه به حال خود گذاشته و از روی پوست جدا کنید.

موارد استفاده ماسک سبوس گندم :

ماسک سبوس گندم
ماسک سبوس گندم

این ماسک ویژه ی پوست های کثیف، جوش های ریز و خال چربی است که بعد از چند بار مصرف به کلی از بین می رود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط