ماسک عسل

ماسک عسل

“عسل” یکی از بهترین نعمت‌های الهی و فرآورده‌های طبیعی است که علاوه بر داشتن خواص داروئی، به‌دلیل دارا بودن انوع ویتامین‌ها و مواد قندی، می‌تواند به‌عنوان ماسکی مناسب برای شفافیت و شادابی پوست به‌کار رود. طبق مطالعه‌های پیشی، “عسل” در زیبائی، سابقهٔ دیرینه دارد و در ترکیب بسیاری از کرم‌ها و لوسیون‌ها نیز، به‌کار می‌رود. ترکیب دو قاشق “عسل” صاف شده با شیر ولرم و مالیدن آن بر روی پوست به‌مدت ۲۰دقیقه، شفافیت و طراوت پوست صورت را به شما هدیه می‌کند.

گفتنی است این ماده، سرشار از ویتامین‌های “آ”، “ب۱” و “ب۶” است “بوعلی سینا”، بزرگ‌ترین پزشک مسلمان در قرن چهارم در کتاب “قانون” می‌نویسد: “عسل، اندورن را تقویت، نیرو را زیاد و اشتها را باز می‌کند.” هم‌چنین در جای دیگر می‌گوید: “عسل در به‌هم آوردن زخم‌های چرکین کمک می‌کند.” مصرف “عسل”، شاید قدمتی به درازای حیات انسان داشته باشد. قدیمی‌ترین اسناد پزشکی که در “مصر” کشف شده، نشان می‌ٔهد “عسل” برای درمان زخم‌های گوارشی، کلیه، چشم و دیگر اندام‌ها استفاده می‌شده است.

تاثیر ماسک عسل بر زیبایی:

از آن جایی که امروزه بازگشت به طبیعت بسیار باب شده، تولیدی‌های بزرگ لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست هم از این خط پیروی می‌کنند .!
عسل آنقدر آرامش بخش است که حتی روی حساس‌ترین پوست‌ها هم می‌تواند استفاده شود و به نرمی و رطوبت آن‌ها کمک کند. !
یکی از راه‌های محبوب استفاده از عسل این است که مثل کلئوپاترا عمل کنید و یک چهارم لیوان از آن را در زمان پر کردن وان به آب اضافه کنید. در خواهید یافت که به جای حس چسبناکی احساس فوق العاده و پر آرامشی خواهید داشت و پوستتان نرم و صاف خواهد شد.
همچنین می‌توانید با چند قاشق عسل به همراه کمی شیر ماسک مرطوب کننده‌ی صورت ساده ولی فوق العاده موثری درست کنید. فقط آن را روی صورتتان بمالید.

ترکیبات ماسک عسل :

ماسک عسل
ماسک عسل

دو قاشق غذا خوری عسل طبیعی، دو قاشق غذا خوری سبوس پودر شده ی گندم و نصف قاشق آب لیمو ترش

روش تهیه ماسک عسل :

ماسک عسل
ماسک عسل

دو قاشق غذا خوری عسل طبیعی، دو قاشق غذا خوری سبوس پودر شده ی گندم و نصف قاشق آب لیمو ترش  به آن اضافه کرده بهم بزنید این ماسک را حدود ۳۰ دقیقه روی پوست گذاشته بعدا جدا کنید.

موارد استفاده ماسک عسل :

این ماسک عسل ویژه ی پوست های خشک، شکننده، پوست زرد، و سایه روشن دار است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط