ماسک های غذایی پوست صورت

ماسک های غذایی پوست صورت:

سلول های پوست صورت نیاز به غذا دارند.در بانوان از سن چهل سالگی تدریجا فعل و انفعالات فیزیولوژیکی دچار تغیرات و اختلالات می گردد.کشیدن سیگار و مصرف مواد الکلی .شب نخوابی .روحیه افسرده .خشونت های زندگی و تغیرات اب و هوا همه و همه روی پوست صورت انعکاس نا مطلوبی دارند.در یک چنین شرایطی عمدتا ویتامین های لازم بدن جذب نشده بلکه دفع و غالبا پوست صورت دچار کمبود ویتامین ها و دیگر مواد غذایی می گردن.رژیم های غذایی که امری متداول در میان بانوان است مزید بر علت ها می شود استفاده از این ماسک ها عامل جبران کننده بسیار خوبی است.

طرز تهیه ماسک غذایی مایونز بادام زمینی:

ماسک های غذایی پوست
ماسک های غذایی پوست

یک زرده تخم مرغ .دو قاشق غذا خوری روغن بادام زمینی .کمی عسل طبیعی و چند قطره اب لیمو ترش تازه را با هم در ظرفی مخلوط کرده به طوریکه به صورت خمیر در اید.این ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید حد اقل نیم ساعت به حالت خود گذاشته بعدا پاک کنید و با اب فراوان بشورید.
این ماسک حاوی مواد غذایی فراوان برای پوست و جزو ماسک های ترمیمی و جلوگیری کننده از پیری زودرس است.این ماسک پوست صورت را نرم و لطیف می کند.

طرز تهیه ماسک شیر خشک:

ماسک های غذایی پوست
ماسک های غذایی پوست

مقداری شیر خشک در ظرفی ریخته به ان به ازاء هر قاشق غذاخوری شیر خشک یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین اضافه کرده به خوبی بهم بزنید. چنانچه محتوا سفت بود به ان چند قطره اب جوش اضافه کنید.
پوست صورت را به خوبی قبلا با اب شستشو داده و این ماسک را روی ان بمالید.بعد از بیست دقیقه مواد غذایی ماسک وارد پوست می گردد.شیر و روغن بادام ویژه پوست افراد عصبی و پوست خشن می باشد.

طرز تهیه ماسک عسل و مخمر ابجو:

ماسک های غذایی پوست
ماسک های غذایی پوست

از پودر مخمر یک قاشق و از روغن گیاهی دو قاشق غذاخوری برداشته با کمی عسل در ظرفی مخلوط کنید.روغن گیاهی را در ظرفی گرم کرده به ان مخمر اضافه کنید.سپس بهم زده عسل اضافه کنید.
این ماسک مفید برای پوست های خشک و عضلات شل شده صورت می باشد.این ماسک حاوی انواع ویتامین های ب میباشد.با مصرف این ماسک پوست های چرب و کدر بهبود یافته و ترشح غدد عرقی تنظیم می گردد.با استفاده از این ماسک روزهای اول ظاهر پوست بدتر می شود اما بعد از یکی دو هفته تغیرات سریعی رخ داده و پوست کاملا تمیز و جوان می گردد.به مدت سه ماه هر هفته یک نوبت از این ماسک استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط