ماسک ها و پک ها بر روی پوست صورت

ماسک ها و پک ها بر روی پوست صورت:

پک ها بر روی پوست صورت
پک ها بر روی پوست صورت

پک ها اثر نظافت . بهداشتی وضد عفونی کننده تحریک جریان خون بیشتر در زیر پوست صورت را دارند.پوست را صاف و با طراوت کرده ان را تغذیه نموده و اثر ارام بخش دارند. به کرات می توان از انها استفاده نمود اما از ماسک ها را باید گاه گاهی مصرف کرد و اصولا کمتر کسی از این اصل با خبر است.مواد منظور نظر ماسک ها چنانچه حاوی مواد غذایی پوست نباشد غالبا اثر موقت دارد.طبیعی است که پس از مصرف هر ماسک صورت تر و تمیز.زنده و شاداب می گردد.ولی بعد از مدتی این اثرات از بین می رود. ولی چنانچه ماسک ها مغذی باشند اثرات طولانی ترند. به طور کلی قبل از هر ماده چه برای ماسک یا پک پوست صورت پوست صورت کاملا باید تمیز شود.برای جذب مواد مغذی به وسیله پوست بهتر است کمپرس گرم داده شود.به هنگام مصرف ماسک باید بخشی از پوست صورت شامل اطراف چشم ها و حوالی غده تیروئید یا جلوی گردن ازاد باشد.خمیر مورد نظر را از چانه شروع کرده به پیشانی تا شروع موی سر ختم کنید.بهنگام استعمال ماسکها همیشه در ارامش کامل و دراز کشیده روی زمین یا تختخواب در حالیکه پاها بالاتر از سر هستند.باشید.ماده را به وسیله شستشو زیر شیر اب پاک کنید.چنانچه ماده خشک شده باشد ابتدا با دستمالی مرطوب کنید و بعدا پاک کنید.ابتدا از اب گرم استفاده کرده بعدا با اب سرد بشورید. پک کرمی کرم تازه پوست صورت را تهیه و به صورت لایه ضخیم روی پوست بمالیدحداقل سی دقیقه بماند.تا اثر کند.پوست چرب.لکه دار و جوش زده را التیام می بخشد.در این شرایط استفاده از کرم حاوی پماد روی بهترین روش است.پک کرم را بدون مصرف اب با یک پارچه از روی پوست پاک کنید.

 پک توت فرنگی:

پک ها بر روی پوست صورت
پک ها بر روی پوست صورت

توت فرنگی سالم و تازه را به خوبی شسته در ظرفی له کرده مقداری کرم پوست مورد نظر خود را تهیه با ان کمی خامه تازه و عسل اضافه کنید.بخوبی بهم بزنید مخلوط کنید روی پوست صورت و گردن بمالید به مدت بیست دقیقه بماند.کسانیکه حساسیت پوستی دارند احتیاط کنند .این پک ویژه پوست نرمال خشک و ناجور می باشد.

 پک هلو:

پک ها بر روی پوست صورت
پک ها بر روی پوست صورت

هلو را له کرده به ان نوعی کرم پوست اضافه کرده به مدت بیست دقیقه روی پوست صورت گذاشته بعد با اب ولرم بشورید.

 پک سوئدی:

سه قاشق غذا خوری کشک سفت بدون نمک را با کمی خامه و یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید.روی پوست صورت و گردن مالیده بعد از بیست دقیقه صورت و گردن را با اب ولرم بشوئید.

 پک بادام:

پک ها بر روی پوست صورت
پک ها بر روی پوست صورت

مقداری بادام را کوبیده با شیر گرم مخلوط کنید بطوریکه به صورت خمیری در اید .روی پوست صورت قرار دهید به مدت بیست دقیقه گذاشته و با کمپرس مرطوب روی انرا بپوشانید بعد با اب ولرم بشورید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط