ماسک کشش پوست صورت

 ماسک کشش پوست صورت:

 ماسک کشش پوست صورت
ماسک کشش پوست صورت

ماسکهای کششی ضمن اثر غذایی که دارند بیشتر دارای اثر فیزیکی روی سلول ها و عضلات ریز زیر پوست صورت و گردن هستند.این ماسکها سلول های بافت را منقبض کرده و از شلی و افتادگی انها جلوگیری می کند.این ماسکها ویژه بانوان مسن به ویژه انهائیکه دوره مونوپوز یا یائسگی را طی می کنند میباشد.در افراد مسن محدودیت های غذایی اغلب موجب سوء تغذیه می گردد.از طرفی نداشتن تحرکات لازم یا یک نوع ورزش در زندگی روزمره در سنین بالا باعث می شود چهره پیر نما وبدون شادابی و شکسته گردد .

طرز تهیه ماسک بولوس:

 ماسک کشش پوست صورت
ماسک کشش پوست صورت

یک قاشق غذاخوری پودر بولوس البا و یک قاشق غذا خوری پودر تالک و یک نوک چاقو اکسید تیتان و اکسید روی اضافه کرده مخلوط کنید و به ان ابجو اضافه کنید.به طوری که خمیر شل نشود.
روی پوست صورت بمالید بعد از بیست دقیقه با حوله کمپرس مرطوب کرده ماسک را از روی پوست جدا کرده با اب گرم بشوئید.استفاده از نوعی لوسیون پوست صورت به ویژه گیاهی بسیار مفید است.

طرز تهیه ماسک ارد گندم:

 ماسک کشش پوست صورت
ماسک کشش پوست صورت

دو قاشق غذاخوری ارد گندم برداشته و به ان به اندازه نوک کارد پودر زاج اضافه کرده با مقدلری اب جوش مخلوط کنید و روی پوست صورت به مدت بیست دقیقه بگذارید.
سپس مرطوب کرده از روی پوست جدا کنید و بشورید.

طرز تهیه ماسک نشاسته:

دو قاشق غذا خوری نشاسته گندم  و یا ذرت و یا سیب زمینی را در اب گرم حل کرده به طوری که رقیق نباشد و روی پوست صورت بمالید.بعد از بیست دقیقه اثر کرده با حوله نمدار نشاسته خشک شده را از روی پوست جدا کنید.نشاسته اثر کوچکتر کردن منافذ پوست را داشته و باعث کشش سلول های پوست میگردد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط