ماسک گل سرخ

گل سرخ

ماسک گل سرخ
ماسک گل سرخ

مه شو: بیش از صد نوع گل سرخ در رنگ ها و اشکال گوناگون وجود دارد. این گل زیبا در جامعه پزشکی بسیار پر اهمیت و پر کاربرد است. از گلبرگ های گل سرخ محصولات متنوعی مانند گلاب و روغن تهیه می کنند. گلاب علاوه بر طعم و عطر عالی باعث تسکین اعصاب می گردد.

گل سرخ سرشار از تانن ها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A، B3، C، D و E است و در مراقبت پوست بسیار مفید می باشد. برخی از موارد استفاده این گل زیبا و مفید به شکل ماسک در ادامه بیان شده است.

پوست گردن، سینه و صورت خود را کاملا تمیز کنید و سپس کمی از این ماسک را بر روی این نواحی بمالید. از استفاده این ماسک به دور چشم اجتناب نمایید.

ترکیبات موجود در گل سرخ باعث رفع افتادگی پوست شده و به آن طراوت می بخشد. از طرف دیگر، این گل زیبا و مفید توانایی از بین بردن جوش را دارد.

در ضمن، مواد فعال کننده موجود در عسل، باعث ترمیم و تجدید سلول های پوست می گردند.

ترکیبات ماسک گل سرخ :

یک مشت پودر گل سرخ ۲۵۰ گرم آب و نصف قاشق چای خوری پودر آگار آگار

روش تهیه ماسک گل سرخ :

یک مشت پودر گل سرخ ۲۵۰ گرم آب و نصف قاشق چای خوری پودر آگار آگار  را مخلوط کنید. ابتدا گیاه را با آب جوش خیسانده به مدت یک ساعت تامل کنید محلول را تصفیه و مقدار ۷۰ گرم آن را جدا کرده پودر آگار آگار بدهید. بهم زده و مخلوط را روی آبجوش قرار دهید تا گرم شود و مجددا بهم بزنید.

نحوه مصرف ماسک گل سرخ :

این ماسک آماده استفاده پوست صورت و گردن است. بعد از ۲۰ دقیقه ماندن، ماده سفت شده بلافاصله با حوله نمدار خیس کرده و ماده را جدا کنید با آب گرم فراوان شسته خشک کنید. این ماسک به هلتار و پیشتن معروف می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط