ماسک گل همیشه بهار

ماسک گل همیشه بهار

ماسک گل همیشه بهار
ماسک گل همیشه بهار

گل کوچک نارنجی رنگی که ما عادت کرده ایم آن را پنجه بنامبم خواص دارویی خاصی دارد. و به دست آوردن آن کاملا سخت نیست: چیدن این گل تقریبا در هر سلسله کوهی ممکن است و حتی در تپه های پر گل.

اولین کسانی که شروع به استفاده از گلهای همیشه بهار کردند رومیان باستان بودند. این گل با نور باز می شود و در شب بسته،‌ و هر روز این کار را تکرار می کند. شکلهای دو آتشه جدید این گل آنقدر گل آذین ها را افزایش داده اند که تقریبا در شب نیز بسته نمی شوند. اما پنجه های گیاه به خاطر شکل دانه نامیده شده است.

در قدیم گل همیشه بهار نه تنها به عنوان دارو بلکه به عنوان گیاه خوراکی نیز مصرف می شد. برگهای بودار آن را مصرانه برای سالاد استفاده می کردند،‌و از گلها برای «جعل» ادویه بسیار گرانقیمت زعفران استفاده می کردند. گل همیشه بهار را می توان به عنون رنگ زرد خوراکی برای رنگ دادن به غذاهایی که با کشک درست می شوند و یا کلوچه ها استفاده کرد. اما وقتیکه آن را با روغن مخلوط می کنند احتیاج به خواباندن بیشتری دارد. می توان گل آذین ها را به سالاد اضافه نمود که بسیار مفید و زیبایی بخش است.

ترکیبات ماسک گل همیشه بهار :

ماسک گل همیشه بهار
ماسک گل همیشه بهار

یک قاشق غذاخوری تنتور گل همیشه بهار و ۴ قاشق غذا خوری گلاب با کمی پودر آگار آگار

روش تهیه ماسک گل همیشه بهار :

یک قاشق غذاخوری تنتور گل همیشه بهار و ۴ قاشق غذا خوری گلاب با کمی پودر آگار آگار  بهم زده و مخلوط کنید. این مخلوط را در آبجوش گرم کنید و در حین گرم کردن بهم بزنید. پس از خنک شدن روی پوست خود بمالید،

اثرات درمانی ماسک گل همیشه بهار :

این ماسک اثر درمانی التیامی، بهداشتی و آرایشی زیادی بر روی پوست صورت دارد. همچنین گردش خون را تنظیم، پرش عضلانی را بر طرف و حالت طبیعی به عضلات پوست می دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط