مراقبت از پوست و مو

مراقبت از پوست و مو

 

خداحافظی با موهای دو شاخه

مراقبت از پوست و مو
مراقبت از پوست و مو

گاهی اوقات سر موها ترک خورده یا حالت دو شاخه می شود که به اسم مو خوره معروف است.که این ها به دلیل استفاده از سشوار .اثرات نور خورشید.رنگ کردن زیاد موها . تغذیه نا مناسب دلیل مو خوره است.!

روغن بادام شیرین موها را تغذیه و ترمیم می کند. بدون اینکه مجبور باشید موها را کوتاه کنید، هر شب قبل از خواب این روغن را به موها بزنید. البته موها باید کاملا خشک باشند. کمی روغن را کف دست ها بریزید و موها را با آن ماساژ دهید. موها را با روسری بپوشانید و بخوابید. اگر در این صورت راحت نیستید می توانید روغن را صبح به موها بزنید البته باید حداقل دو ساعت روی موها بماند. سپس مانند همیشه موها را بشویید. اگر پانزده روز این کار را ادامه دهید می توانید تفاوت را در موها ببینید.

پوست درخشان

برای اینکه پوست زیبا و شادابی داشته باشیم باید سلامت جسمی و روحی داشته باشیم .داشتن تغذیه مناسب . داشتن ۸ ساعت خواب در طول روز و رساندن رطوبت به پوست مهمترین این ها هستند.

 

لکه های پوستی

مراقبت از پوست و مو
مراقبت از پوست و مو

برای از بین بردن لکه های روی پوست استفاده از مواد طبیعی بهترین راه است.مثال:یک گوجه فرنگی را به وسیله چاقو داخل ان را خالی کرده و در ظرفی ریخته کمی به ان اب اضافه کرده تا وست به ان حساسیت ندهد سپس سه قاشق غذا خوری شیر گرم به ان اضافه کنیدو به وسیله پنبه بر روی لکه های صورت بمالید در هفته دو بار این کار را انجام دهید به مرور زمان شاهد از بین رفتن لکه ها خواهید شد.

پاک سازی پوست صورت

مراقبت از پوست و مو
مراقبت از پوست و مو

برای پاکسازی پوست صورت و از بین بردن سلول های مرده از روی پوست از مواد طبیعی استفاده کنیم.با از بین بردن سلول های مرده و باکتری ها از روی پوست صورت باعث از بین رفتن تمام چرک ها و سلول های مرده و شفاف شدن و روشن شدن پوست صورت می شود.برای تهیه این ماسک سه عدد توت فرنگی را با کمی ماست طبیعی مخلوط کرده و از چانه تا پیشانی به صورت دورانی بر روی پوست مالیده و ماساژ دهید این کار را ۱۵ دقیقه انجام دهید و بعد با اب خنک بشورید.این کار را ۵ روز انجام دهید صورت شما جلوه ای بی نظیر پیدا می کند.

 

درخشندگی صورت

مراقبت از پوست و مو
مراقبت از پوست و مو

با استفاده از بابونه خون را در صورت به جریا دراورید که جلوه ای زیبا و شاداب تر به پوست می بخشد.این ماسک گیاهی از زمان های خیلی قدیم مورد مصرف بوده است.دم نوش بابونه را پس از دم کردن در یخچال قرار دهید تا خنک شود در این زمان صورت را از هر گونه الودگی پاک کنید به وسیله شیر پاک کن یا با صابون کاملا صورت را بشورید زیرا هنگام استفاده از ماسک پوست صورت باید صورت هیچ گونه الودگی روی ان نباشد.پس از خنک شدن دم نوش به وسیله پنبه ا را بر روی صورت مالیده حتی زیر چشم زیرا تمام سیاهی و کبودی های زیر چشم را کم رنگ و یا از بین میبرد.این کار باعث تحریک پوست میشود و خون را در صورت به جریان می اندازد و باعث شفافیت و شادابی پوست می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط