مزیت زایمان طبیعی

مزیت زایمان طبیعی

مزیت زایمان طبیعی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
مزیت زایمان طبیعی

زایمان طبیعی یکی از بهترین زایمانها می باشدکه مزیت زایمان طبیعی بسیار بیشتر از سزارین است. که هم برای مادر بهتر است هم برای نوزاد.شاید بیشتر افرادی که زایمان سزارین را انتخاب می کنند دلیل بر ترس انها نسبت به درد ان باشد .اما با علم امروزه می توان این درد را کمتر کرد تا زیر تیغ سزارین و بیهوشی های سنگین کمتر کسی برود.

 

اگرچه زایمان طبیعی با درد زیادی همراه است اما با به آغوش گرفتن فرزند هنگام تولد احساس لذت بخش تولد فرزند تمام درد زایمان را از بین خواهد برد.

در ماه های آخر بارداری دهانه رحم نرم شده و جنین به سمت پایین کشیده می شود و سر جنین به سمت پایین قرار می گیرد. کیسه آب دور جنین پاره شده و موجب میشود تا جنین به دنیا آید.

 

با تحمل درد در چند ساعت ،می توانید یک زایمان بی خطر و بدون عوارض را تجربه و با بغل کردن فرزندتان بعد از به دنیا آمدن لذت مادر شدن را بچشید.

 

نگران درد های شدید هنگام تولد نوزاد نباشید هنگامی که درد می کشید یک هورمون با نام اندروفین در بدن شما ترشح میشود .

 

اگر درد زایمان زیاد شود، اندورفین به مقدار زیاد در بدن ترشح می شود و به صورت طبیعی باعث کاهش درد می شود.

 

 

مزیت زایمان طبیعی

مزیت زایمان طبیعی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
مزیت زایمان طبیعی

 

مایع آمنیوتیک از ریه نوزاد در هنگام تولد ترشح می شود که از تنگی نفس جنین جلوگیری خواهد کرد که این یکی از بهترین مزیت زایمان طبیعی است.

 

هنگام خارج شدن جنین از دهانه رحم ،جنین باکتری های مفیدی را به خود جذب می کند که وارد روده نوزاد شده و باعث میشود سیستم ایمنی نوزاد را تشکیل دهد.
نوزادانی که به صورت طبیعی به دنیا آمده اند از امواج هورمونی در کاتکول آمین ها استفاده کرده است که این نوزادان از سایر نوزادان هوش بالاتری دارند.
عاطفه و حس وابستگی بیشتر کودکان به مادر با گرفتن سینه مادر و در آغوش گرفتن توسط مادر
غلبه بر استرس فرزند بسیار قوی تر خواهد بود
رشد بالاتر رفتاری و مغزی نوزاد
بهبود سریع مادر بعد از زایمان و کمتر بودن خونریزی .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط