مشکلات و بیماری های موی سر

مشکلات و بیماری های موی سر:

از دستوراتی که راجع به موی سر در این بخش و دیگر بخش ها گفته شده پیروی کنید اما یک شبه انتظار معجزه نداشته باشید. کمتر کسی به موقع متوجه می شود که موها از نوک شکسته یا نازک و زخیم شده و یا دچار مو خوره گردیده است.غالبا به هنگامیکه قسمت عمده موها خراب شدند فرد متوجه عارضه میگردد.لذا معالجه طولانی و بهداشت ان مشکل تر می شود. رعایت بهداشت.تغذیه مو و استفاده از مواد مورد نیاز مو در این سایت ذکر گردیده.نه تنها اثر بهداشتی و سلامتی و زیبایی دارند بلکه عامل مهم پیشگیری از بیماری های مو میباشند .به دستورات زیر توجه کنید

ریزش مو وبیماری های موی سر:

بیماری های موی سر
بیماری های موی سر

روزانه پنجاه تا صد عدد مو به طور طبیعی می ریزد.چنانچه از این تعداد فرا تر رفت به پزشک مراجعه کنید.امار نشان می دهد که بیست هشت درصد طبقه نسوان اختلال هورمونی دارد.لذا موجب ریزش مو میگردد. حدود چهل شش درصد بانوان دارای اختلالات عصبی هستند و این عامل سبب ریزش زیاده از حد مو می گردد.در صد زیادی از دوشیزگان دچار کمبود اهن هستند.کمبود اهن دچار ریزش مو در زن و مرد می شود.به هنگام ریزش مو به شدت شانه یا برس نکشید.و از شامپو های قلیایی و قوی اجتناب کنید.یکی دیگر از دلایل ریزش مو بیماری های پوستی سر است.در مواردی ریزش مو موضعی است اغلب ریزش مو همراه با شوره سر است در بانوان غلب جمع کردن موی سر به طور مستمر موجب ریزش مو می گردد.در این حالت پوست سر و ریشه به خوبی تهویه نمیشود. ودر روزهای گرم پوست عرق کرده بخار میشود و در پوست سر می ماند.در روز موها را باید به خوبی شانه کرد و بهداشت مو را رعایت نموده.

محلول جلوگیری کننده از ریزش مو و بیماری های موی سر:

حدود دویست پنجاه گرم سرکه طبیعی را جوشانده و یک مشت برگ خشک شده گزنه به ان اضافه کنید.بمدت نیم ساعت سرکه و گزنه را دم کرده و به حالت خود گذاشته و صاف کنید موها را با این محلول ماساژ دهید این عمل را به مدت سی روز یک روز در میان انجام می دهد.
بعد از ماساژ موها را نشورید.بعد از انکه محلول گزنه خشک شد پوست سر را با روغن ریشه کلتله که قبلا تهیه کرده اید ماساژ دهید.قبل از خواب یک فنجان دم کرده گیاه دم اسبی را میل کنید .چنانچه در دسترس دارید ناشتا مقداری علف چشمه را به صورت خام میل نمایید.این نحوه درمان گرچه کمی مشکل به نظر می رسد اما اثرات ان بسیار مثبت بوده و از نظر درمانی تجربه شده است.

 

محلول درمان شوره سر (سه بورین):

بیماری های موی سر
بیماری های موی سر

عمدتا کسانی که موی چرب دارند دچار سه بورین یا شوره سر می گردند.این نوع پوسته ها غالبا دارای رنگ زرد مایل به سبز هستند شوره پوست خشک غالبا کوچک و دارای رنگ سفید است.و جزو سبورین محسوب نمی شود.معمولا موی چرب همراه با پوسته وریزش مو عامل بیماری پوستی است .ضمن اینکه فشار روحی و اختلالات هورمونی می توان از عوامل ان محسوب شود.کسانی که دارای شوره سر هستند غالبا خارش پوستی دارند.شوره همراه با ترشح غدد ریشه مو محیط مناسب رشد باکتری نیز محسوب می شود.بهنگام خارش پوست زخم می شود و باکتری بهبداخل پوست نفوذ می کند و لذا ابعاد بیماری می تواند بسیار وسیع گردد.بدنبال ان خطر اگزما . زخم و غیره نیز وجود دارد.در مراحل اولیه این نوع بیماریه می توانید از محلول زیر استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط