معجون گیاهی برای پوست

معجون گیاهی

معجون گیاهی برای بدن بسیار مفید است که در ادامه توضیح داده میشود. پوست بدن و صورت، احساسات و عواطف ما را بیان می کند. وقتی که آرایش می‌کنید قصد دارید سریع و از راه میان بر به پوست صاف و درخشنده دست یابید! شاید رنگ مواد آرایشی روی پوست شما، اعتماد به نفس‌تان را بالا برد. آرایش کردن زمان و تمرکز زیادی را از شما می‌گیرد چنانچه ناگهان متوجه می‌شوید زمان زیادی را در جلوی آینه صرف کرده‌اید، در حالی که پوست بدون آرایش شما هیچ شفافیت و درخشندگی را به دست نیاورده است.

پوست بزرگ‌ترین اندام بدن است؛ همچنین بزرگ‌ترین اندامی است که مانع از ورود عوامل بیماری زا در بدن می‌شود. سموم و بسیاری از عوامل دفع شونده در بدن به سطح پوست می‌آیند و باید بدانید که صابون‌ها، ژل‌ها و کرم‌ها به تنهایی پاک کننده سطح پوست نیستند. تغذیه خوب می‌تواند بیشتر سموم ایجاد شده را مهار کند. آبمیوه‌ها از جمله مواد خام و نپخته‌ای هستند که تمام مواد مغذی که پوست نیاز دارد را در اختیار آن قرار می‌دهند.

معجون گیاهی اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
معجون گیاهی برای پوست

در ادامه طرز تهیه معجون گیاهی را به شما آموزش می‌دهیم که برای سلامتی پوست مفید است. در هر قسمت خواص هر یک از مواد لازم جهت تهیه آن را نیز بیان کرده‌ایم. اگر آبمیوه‌گیری در منزل ندارید می‌توانید از مخلوط کن استفاده کنید سپس عصاره آن را از پارچه تمیزی عبور دهید و صاف کنید تا آبمیوه‌ای برای درخشندگی و صاف شدن پوست تهیه کنید.

مواد لازم

یک عدد گیاه کامل رازیانه
در بیشتر بخشهای گیاه رازیانه اثر مثبت آن بر پوست را می‌یابید و با وجود شیرینی کمی که دارد محرک و انرژی‌زا است. با اینکه رازیانه مملو از ویتامین C است که از آسیب رسیدن به سلول‌ها جلوگیری می‌کند، ولی دارای آنتی اکسیدانی به نام آنتول دارد که خاصیت آلرژی‌زایی دارد. بنابراین در مصرف این گیاه تعادل را رعایت کنید. رازیانه خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و ادرارآور است. در ضمن پف آلودگی چشم را نیز برطرف می‌کند.

یک عدد چغندر بزرگ
چغندر، آهن زیادی دارد که از بروزحلقه سیاه رنگ زیر چشم جلوگیری می‌کند. وجود ویتامین A در چغندر برای سلامتی پوست مؤثر است.

دو عدد سیب سبز
سیب تمام آنتی اکسیدان ها، رادیکال های آزاد و ویتامین C دارد. سیب دارای فیبر کافی است و سموم را از بدن دفع می‌کند.

یک عدد گلابی
گلابی بسیار لذیذ و خوشمزه است و خاصیت ضد التهابی دارد، یعنی التهاب و سرخی پوست و زخم را بهبود می‌بخشد. آنزیم های گلابی سرعت سوخت و ساز را بالا می‌برد بدین معنی که سلول‌های جدید پوست سریع‌تر بازسازی می‌شوند.

یک مشت بزرگ از گیاه قاصدک تازه
گیاه قاصدک مقدار زیادی ویتامین A دارد که به عملکرد کلیه در حذف مواد زاید کمک می‌کند.

طرز تهیه
گیاهان بالا را به دقت بشویید و سپس در آبمیوه‌گیری یا مخلوط کن قرار دهید دکمه روشن را فشار دهید.
اگر آبمیوه‌گیری ندارید و از مخلوط کن استفاده می‌کنید یک فنجان آب نیز اضافه کنید تا عصاره گیاهان و سبزیجات راحت‌تر گرفته شود.
معجون بالا رنگ سبز روشنی دارد ولی وقتی چغندر به آن اضافه می‌شود به علت وجود چغندر به رنگ قرمز در می‌آید.

این آبمیوه را در شیشه‌ای در بسته و در یخچال نگهداری کنید و قبل از هر بار مصرف شیشه را تکان دهید.
دو بار در روز این ترکیب را بنوشید و تا زمانی که اثر معجزه‌آسای درخشندگی و صافی را در پوست خود احساس کنید، نوشیدن این آب‌میوه را ادامه دهید.
هشدار: اگر در جایی که زندگی می کنید دسترسی به قاصدک ندارید، لطفا برای چیدن و به دست آوردن برگ قاصدک سراغ طبیعت نروید. چون گونه‌های خطرناکی در این بین وجود دارند که ممکن است نتوانید آنها را از قاصدک تشخیص دهید. بنابراین اگر قاصدک نیافتید آن را با سبزیجاتی مانند اسفناج یا کلم جایگزین کنید.

شما می توانید در کنار این معجون های گیاهی  از عرق بوقناق که یک مکمل اکسیر سلامتی میباشد این عرق برای کبد نیز بسیار مفید است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط