مواد مضر برای صورت

مواد مضر برای صورت

.بعضی از مواد که برای پوست توصیه می شود نباید از بر روی پوست صورت انجام شود زیرا تاثییر منفی دارد که سبب چروک.تیرگی.جوش و آکنه می شود.

در اینجا با ۷ موادی آشنا می شویم که برای پوست صورت تاثییر منفی می گذارند.:

 

تافت موها

مواد مضر برای صورت
مواد مضر برای صورت

 

استفاده از تافت موی سر بر روی پوست که از ان برای ثابت ماندن ارایش استفاده می کنن اثلا خوب نیست زیرا باعث این مواد الکلی چربی های زیر پوست را تغییر می دهندکه باعث خشکی پوست میشود که این عامل به چروک شدن پوست و پیری زود رس کمک می کندترکیبات موجود در تافت سر اگر به پوست صورت برخورد کند باعث سوزش.خارش.حساسیت وقرمزی پوست صورت می شود از این رو استفاده از تافت موی سر را برای پوست صورت اثلا توصیه نمی کنند.

 

کره

مواد مضر برای صورت
مواد مضر برای صورت

 

گاه توصیه می شود از کره برای رطوبت رسانی به پوست استفتده کنید اما این کار برای پوست صورت مناسب نیست با اینکه شامل مواد رطوبت رسانی و خاصیت انتی اکسیدان دارد.استفاده از کره بر روی پوست صورت باعث آکنه و جوش های سر سیاه می شود.

 

الکل

الکل در همه داروخانه ها به عنوان یک داروی ضدعفونی کننده به فروش می رسد که برای درمان جراحات و همچنین بسیاری از مشکلات پوستی مناسب خواهد بود.

 

کاربرد آن روی صورت با احساس خنکی طی چند دقیقه همراه است اما پس از آن الکل باعث حساسیت و تغییرات بسیار ناراحت کننده می شود. حتما قبل از کاربرد محصولات مراقبت از پوست دقت کنید که حاوی مقدار زیادی الکل نباشد.

 

محصولات ضد تعریق

گرچه محصولات ضد تعریق زیر بغل بسیار مفید هستند اما دلیلی ندارد که برای پوست دیگر قسمت های بدن مناسب باشند. بعضی افراد به این نکته توجهی ندارند و برای جلوگیری از تغییر آرایش به خاطر عرق از این مواد استفاده می کنند. محصولات ضد تعریق منافذ پوست را می بندند و مانع از اکسیژن رسانی سلول ها و دفع مواد سمی می شوند.

 

لاک ناخن

مواد مضر برای صورت
مواد مضر برای صورت

گرچه استفاده از لاک ناخن روی صورت چندان کاربرد ندارد اما ممکن است در مواردی برای طراحی های خاص دیده شود. اما این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا لاک های ناخن حاوی مواد آکریلیک هستند که پوست را خشک می کنند و به سختی پاک می شوند. بهتر است برای این طراحی ها از رنگ های مناسب صورت استفاده گردد.

 

سرکه

مواد مضر برای صورت
مواد مضر برای صورت

بعضی از منابع سرکه سفید یا سرکه سیب را به عنوان یک داروی تقویتی پوست معرفی می کنندزیرا خواصی دارد که می تواند ph را تنظیم کند و به پوست برای حفظ استحکام کمک کند. با این حال سرکه نباید به طور خالص استفاده شود زیرا اسیدهایی دارد که ممکن است باعث سوختگی پوست گردد. برای بهره مندی از خواص سرکه باید سرکه را با سه برابر آب رقیق کرد.

 

خمیر دندان

مواد مضر برای صورت
مواد مضر برای صورت

یکی از کاربردهای رایج برای مقابله با دانه های سیاه و جوش های آکنه خمیر دندان است. گرچه این توصیه می تواند مؤثر باشد اما خشکی سریع پوست را در پی دارد. همچنین ممکن است خطرناک باشد زیرا خمیر دندان حاوی مواد شیمیایی است که علاوه بر خشکی پوست باعث تغییر ph نیز می شود. به علاوه خمیر دندان لک های نازیبایی نیز به جا می گذارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط