میوه ضد سرطان

میوه ضد سرطان

میوه ضد سرطان
میوه ضد سرطان

کارلا یک میوه ای است که در ایران به ان خربزه تلخ می گویند که یکی از تلخ ترین میوه هاست تو دنیا .از قرن ها پیش از این میوه در طب سنتی افریقایی و اسیایی به دلیل داشتن خواص زیاد ان بسیار پر مصرف بوده است.محققان با ازمایشاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند این میوه به مبارزه با سلول های سرطانی می پردازد و برای دیابت عالی است.

کارلا قاتل سلول های سرطانی

نتایج بررسی های متعدد نشان می دهند که کارلا حاوی ترکیبات فعالی است که با رسیدن گلوکز به سلول های سرطانی مقابله کرده و با ممانعت از جذب قند لازم، آن ها را گرسنه نگه می دارند..
محققان دانشگاه سنت لوییس با تحقیقاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیده اند که گوشت این میوه سلول های سرطانی سینه را نابود کرده و از سرطان سینه جلوگیری می کند..
این میوه همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به سرطان می شود. محققان دریافته اند که این تأثیر کارلا ناشی از وجود لکتین (گلیکوپروتئین) است که به میزان زیادی در این میوه وجود دارد. کارلا به دلیل دارا بودن این ترکیب همچنین باعث کاهش تجمع گلوکز در خون شده و روی دیابت تأثیر می گذارد

 

نتایج پژوهش دیگری که در مرکز مطالعات سرطان دانشگاه کلرادو انجام شده نشان می دهد که آب این میوه باعث کاهش پیشرفت تومورهای موجود در پانکراس می شود.

 

محققان مشاهده کردند بعد از ۷۲ ساعت از تعداد تومورهای موش هایی که آب کارلا دریافت کرده اند به میزان ۹۰ تا ۹۸ درصد کاسته شده است.

به عقیده ی محققان این میوه تأثیر زیادی در تخریب سلول های سرطانی دارد بدون این که عوارض جانبی شیمی درمانی را در پی داشته باشد.

نتایج پژوهش ها نشان می دهند که این میوه در تخریب سلول های سرطانی سینه، پانکراس، پروستات، کبد و کولون تأثیر دارد.

این میوه همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به سرطان می شود. محققان دریافته اند که این تأثیر کارلا ناشی از وجود لکتین (گلیکوپروتئین) است که به میزان زیادی در این میوه وجود دارد. کارلا به دلیل دارا بودن این ترکیب همچنین باعث کاهش تجمع گلوکز در خون شده و روی دیابت تأثیر می گذارد.

خربزه تلخ

میوه ضد سرطان
میوه ضد سرطان

دیگر خواص کارلا

* مقابله با بیماری مالاریا
* دارا بودن خواص ضدویروسی
* بهبود مشکلات گوارشی
* کمک به درمان دیابت
* کمک به کاهش وزن
* تخریب انگل های روده
* تسریع درمان جای سوختگی

توجه

توجه داشته باشید که مصرف آب کارلا برای خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود؛ چون حاوی ترکیباتی است که باعث انقباضات رحمی شده و این ترکیبات از طریق شیر مادر قابل انتقال هستند. اگر قصد مصرف این میوه را دارید بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط