نخوردن این خوراکی ها

نخوردن این خوراکی ها

با خوردن تنقلات قبل از خوردن شام باعث سیری می شد و این کار باعث می شود که دیگر شما شام نخورید.خوردن شام حتی به مقدار کم برای بدن لازم است.حتی کسانی که رژیم دارند نباید شام را از وعده غذایی حذف کنند.زیرا باعث حفظ متابلیسم بدن شده و سلامتی را حفظ می کند. .

اما باید توجه داشت که چه خوراکی هایی برای شام انتخاب می شوند زیرا بعضی از مواد غذایی دیر هضم هستند و مانع از خواب راحت می شوند. پس آنها را از وعده شام حذف کنید!

گوشت قرمز

نخوردن این خوراکی ها.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نخوردن این خوراکی ها

امروزه با مدرن شدن زندگی امروزی بیشتر مردم تمایل به خوردن گوشت و سبزیجات دارند.اما باید بدانید که این غذاها برای وعده شام مناسب نیست زیزا دیر حضم هستند و باعث می شود معده در طول شب فعالیت داشته باشد.که این مسئله باعث می شود اختلالاتی به وجود اورد.مثل:بد خوابی.نفخ.ایجاد گاز معده و ناراحتی های جدی تری را به دنبال دارد.

شیر

نخوردن این خوراکی ها.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نخوردن این خوراکی ها

 

از قدیم توصیه می شده که برای خواب راحت تر قبل از خواب یک لیوان شیر با عسل بنوشید زیرا سرشار از تریپتوفان است که برای خواب اروم خوب است.اما این شرایط بستگی به فرد دارد اگر عادت دارید که شب ها قبل از خواب شیر بخورید این روند را ادامه دهید.اما به طور کلی خوردن شیر قبل از خواب چندان کار درستی نیست .زیرا که شیر به دلیل وجود لاکتوز باعث می شود که دیر در معده حضم شود و سرشار از پروتئین حیوانی است و سرشار از کلسیم.پس اگر به خوردن شیر قبل از خواب تمایل دارید بهتر است که شیر بادام را انتخاب کنید.که به راحتی هضم شده و به خواب راحت تر کمک میکند.

 

کاهو و سبزیجات سبز

نخوردن این خوراکی ها.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نخوردن این خوراکی ها

 

هیچ غذایی سالم تر از سالاد نیست اما شاید بهترین انتخاب برای وعده شام نباشد. ترکیب کاهو همراه با چاشنی ها و مواد دیگر طعم دلچسبی دارد اما خوردن آن در شب می تواند باعث ایجاد نفخ و گاز معده شود. البته باز هم نباید ویژگی های فردی را نادیده گرفت.

کرفس نیز جز سبزیجاتی است که در شب توصیه نمی شود زیرا مانند کاهو سرشار از فیبر است.

 

سیر و پیاز

 

مصرف سیر و پیاز خام در وعده شام موجب التهاب معده و افزایش بروز سوء هاضمه می شود. این نکته در مورد غذاهای پرادویه و تند نیز صدق می کند. در کنار لذت از طعم دلچسب آنها باید منتظر تاثیرات آن در روز بعد نیز باشید.

 

برنج و ماکارونی

 

شاید یک بشقاب پلو یا ماکارونی خوشمزه انتخاب دلچسبی برای شام باشد اما از نظر سلامتی قطعا توصیه نمی شود. در وعده شام بهتر است از نشاسته کامل سبزیجات استفاده کرد. اما اگر خیلی دوست دارید در شب برنج و ماکارونی بخورید، حجم آن را کمتر کنید تا هیدرات کربن کمتری به بدن برسد زیرا طی شب مورد سوخت و ساز قرار نمی گیرد و به شکل کالری ذخیره می شود. در این صورت بهتر است بعد از شام کمی ورزش کنید تا این مقدار کالری نیز مصرف شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط