نوشیدنی های لاغری

نوشیدنی های لاغری

با مصرف نوشیدنی های طبیعی و سالم می توانیم هم سالم تر زندگی کنیم و هم مقدار کالری که در طول روز مصرف کرده ایم را به وسیله آب میوه های طبیعی بسوزانیم در این جا چندین نوشیدنی های لاغری به شما معرفی می کنیم.

نوشیدنی های چربی سوز که به لاغری نیز کمک می کند:

آب سبزیجات

آب سبزیجات به اندازه آب میوه‌ها مواد مغذی و املاح دارند؛ اما کالری آنها حدود ۵۰ درصد کمتر است. آب سبزیجات معمولاً سرشار از فیبر هستند و باعث می‌شوند به مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.

معجون میوه‌ها

نوشیدنی های لاغری.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های لاغری

 

میوه‌های دلخواه خود را انتخاب کرده، آب آنها را بگیرید و با مقداری سرشیر و خامه ترکیب کنید. هیچ‌گاه از شکر اضافی برای شیرین‌تر شدن آنها استفاده نکنید.

 

عسل و یا هر شیرین‌کننده دیگر را نیز به آنها نیفزایید، چرا که به این ترتیب صدها کالری به نوشیدنی‌تان اضافه می‌شود. به عبارت دیگر معجون را از مغازه‌ها و بستنی‌فروشی‌ها تهیه نکنید؛ چرا که آنها حتماً طعم‌دهنده‌های شیرین به معجون‌ها می‌افزایند. شما باید خودتان این کار را انجام دهید.

آب میوه‌

نوشیدنی های خوردنی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های خوردنی

آب میوه‌ها سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی هستند، اما دقت داشته باشید که هیچ‌گاه نباید شکر و مواد شیرین‌کننده به آنها بیفزایید. میوه‌ها هر چه گوشتالو‌تر باشند، آب میوه بهتر و بیشتری به شما می‌دهند. میوه‌های گوشتالو، فیبر بیشتری هم دارند و به شما احساس سیری بیشتری می‌دهند.

قهوه تلخ

قهوه برای سلامتی مزایای بسیاری دارد؛ اما مقدار مصرف و استفاده سالم از آن بسیار مهم است. قهوه اصلاً کالری ندارد. قهوه تلخ (بدون شیر) سرشار از آنتی‌اکسیدان است که به خلق و خوی بهتر شما، تمرکز بالاتر، کاهش خطر دیابت و سرطان کمک می‌کند.

سعی کنید روزانه بیشتر از سه فنجان قهوه تلخ ننوشید؛ چرا که میانه‌روی و اعتدال در هر کاری، کلید به دست آوردن سلامتی است.

چای سبز

نوشیدنی های لاغری.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های لاغری

چای سبز نیز همانند قهوه تلخ مزایای بسیاری دارد و حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها است. چای سبز متابولیسم بدن را بهبود می‌بخشد و به مکانیزم سوختن چربی‌ها سرعت بیشتری می‌دهد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که با مصرف چای سبز، روند سوزاندن چربی‌ها افزایش می‌یابد.

شیر

نوشیدنی های لاغری.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های لاغری

خوردن شیر کم چرب باعث تجزیه سلول های چربی می شود.اما زیاده روی در خوردن شیر باعث چاقی می شود زیرا شیر کالری بالایی دارد اما مقدار کم ان نه.روزانه سه تا چهار فنجان توصیه می شود.

نوشیدنی پروتئین‌دا

نوشیدنی های لاغری.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های لاغری

نوشیدنی‌های پروتئینی مثل پودرها و انوع میکس‌شده، تأثیر زیادی در کاهش وزن خواهند داشت. هرچه بدن شما عضلانی‌تر باشد، چربی‌های بیشتری خواهید سوزاند و ماهیچه‌های کوچک‌تر در سوزاندن چربی‌ها مؤثرند. پروتئین‌ها نقش مهمی را در این معادله بر عهده دارند.

 

بعضی افراد برای درمان چاقی به سراغ روش‌های نامناسب می‌روند که مهم‌ترین آنها روش‌های دارویی است. عده‌ای از قرص‌های کاهش‌دهنده اشتها استفاده می‌کنند. اما این قرص‌ها عوارض بسیاری از جمله ضعف و افسردگی به همراه دارند.

نوشیدنی‌های فیبردار

نوشیدنی های لاغری.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های لاغری

نوشیدنی‌های بسیاری وجود دارند که حاوی فیبر بالا هستند و می‌توانند تأثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشند؛ چرا که فیبرها احساس سیری ایجاد می‌کنند و شما کمتر غذا می‌خورید. در ضمن، مزایای بسیار دیگری نیز برای سلامتی دارند.

سرکه سیب

نوشیدنی های لاغری.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
نوشیدنی های لاغری

سرکه سیب از گذشته‌های بسیار دور تا به حال کاربردهای زیادی داشته و تقریباً همه به مزایای آن واقف هستند. در دهه ۷۰ مردم از سرکه سیب برای کاهش وزن استفاده می‌کردند. البته هنوز هیچ مدرکی برای اثبات این واقعیت وجود ندارد. عده‌ای می‌گویند که سرکه سیب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و اگر مصرف شود، باعث لاغری می‌شود.

آب

خوردن آب یکی از بهترین و سالم ترین و همچنین ارزان ترین نوشیدنی است که همیشه هم در دسترس است.با خوردن آب چندین فایده را به بدن می رسانیم.خوردن اب باعث می شود متابلیسم بدن افزایش یابد و به شما احساس سیری می دهد.اگر رژیم می گیرید حتما آب بنوشید خوردن اب باعث می شود پوست شما چروک نشود خوردن حداقل دو تا سه لیوان در اب بسیار مفید است.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط