پاک کننده های پوست و گیاهان مفید

گیاهان مفید و پاک کننده های پوست

از پاک کننده های پوست و  فعالیت طبیعی پوست و غدد آن ، جذب گرد و غبار و آلودگی های محیط، استفاده از پودرها و کرمهای آرایشی پوست را کثیف می کند و منافذ آن را مسدود می نماید. آب و صابون به تنهایی برای بیرون آوردن این ذرات کافی نیستند، و باید از روش و موادی استفاده کرد که جرمها و  آلودگی ها از منافذ پوستی خارج شوند.

برای تمیز کردن عمیق پوست، از متد بخور استفاده کنید. بخور دادن سبب پاکسازی عمیق منافذ پوست می شود و گرد و غبار، ذرات اضافی چربی را می ز داید وضعیت خونرسانی پوست را بهبود می بخشد و پوست را با طراوت و زیبا می کند. این روش برای اشخاصی که پوست چرب دارند بسیار لازم و مفید است. بطوری که این افراد می توانند از این سبک هر هفته یا حتی دوبار در هفته استفاده نمایند. افرادی که دارای پوست های خشک و حساسند، هر دو هفته یک بار، می توانند از این روش استفاده کنند. پوست های نوع دیگر هفته ای یک بار استفاده نمایند. روش دیگر پاک کردن پوست استفاده از کرمهای پاک کننده، آب گیاهان، شیرها و صابون های پاک کننده است. برای پوستهای چرب، دو تا سه بار در روز و برای پوستهای خشک روزی یک بار این اعمال توصیه می گردد.

گیاهان مفید و پاک کننده های پوست و اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
گیاهان مفید و پاک کننده های پوست

بخور گیاهی پاک کننده های پوست

بخور گیاهی تمیز کننده عمیق پوست است و دانه های سر سیاه را نیز از بین می برد و بواسطه تعریق بیشتر، سموم زیادتری دفع شده و گردش خون زیر پوستی سریعتر می شود و رطوبت پوست بالا می رود و باعث طراوت و زیبایی انواع پوست می گردد.

موهای سر را توسط روسری بطور کامل پوشانده، سپس پوست صورت را شسته و آماده کنید. در ظرف فلزی تمیزی، ۲ قاشق غذاخوری گیاهان خشک مورد نظر و یا سه مشت گیاه تازه را ریخته و آب جوش را بر روی آن بریزید و بهم بزنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس حوله بزرگی را روی سر انداخته و در حالی که چشمان خود را بسته اید سر را روی بخار متساعد شده از ظرف بگیرید. این حالت را حدود ۲۰-۱۰ دقیقه ادامه دهید تا بخار بر روی پوست صورت شما اثر بگذارد.

در هنگام بخور دادن باید به نکاتی توجه کرد:

در هنگام بخور دادن کسانی که پوست ظریف و حساسی دارند بایستی صورت خود را حدود ۴۵ سانتی متری بخار نگاه دارند و همچنین مدت زمان را نیز به مدت ۱۰ دقیقه کاهش دهند. پس از اتمام بخور، محلول باقیمانده در ظرف را صاف کرده و صورت را با مایع صاف شده آن بشویید و در هنگام شستشو صورت را با دست ماساژ دهید.

پس از اتمام کار، صورت را با آب کاملا سرد شستشو داده تا منافذ آن جمع شود پس از شستشو و خشک کردن پوست با ملایمت، نصف قاشق چایخوری روغن حاوی ویتامین E و یا هر کرم تقویتی و ویتامینه را روی پوست ماساژ دهید سپس اگر بر روی پوست هر گونه دانه سر سیاه و یا سفیدی وجود دارد با فشار آرام دست آن را خارج کنید. پس از شستشو می توان از محلول های تونیک جمع کننده (خیار رنده شده یا آب کدوی رقیق شده و یا گلاب) نیز استفاده کرد.

فواید بخور دادن پوست

بخور دادن سبب می شود که سطح پوست تمیز شود گردش خون سریعتر انجام گیرد. پوست تحریک شود و غدد مترشحه پوست فعالتر گردند و سموم را دفع کنند. استفاده از روش بخور گیاهی برای همه انواع پوست ها مفید است.

برای تهیه بخور گیاهی بهتر است حداقل از سه نوع گیاه استفاده کرده  و مخلوط آن را در آب جوش بریزید.

پاک کننده های پوست گیاهی مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوست های چرب

گیاهان مورد استفاده در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوست های چرب شامل: آویشن، بومادران، همیشه بهار، گزنه، مریم گلی، کامفری، رازیانه، اسطوخودوس، برگ شمعدانی و بابونه  می باشند.

گیاهان مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوست های خشک

گیاهان مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوستهای خشک شامل: جعفری، ختمی، خرفه، گاو زبان، ترشک، بنفشه فرنگی و بنفشه می باشند. در تهیه بخور از یک نوع گیاه و یا ترکیبی از چند گیاه می توان استفاده کرد.

گیاهان مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوست های مختلط

گیاهان مفیدی که می توان در تهیه بخور گیاهی برای پوستهای مختلط استفاده کرد. شامل برگ بو، گل بابونه، گلبرگ گل سرخ، آویشن و اکلیل کوهی می باشند.

گیاهان مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوست های نرمال

گیاهان مفید در تهیه بخور گیاهی مناسب برای پوستهای نرمال شامل گل گاو زبان، نعناع نیزه ای و شکوفه لیمو می باشند.

برای درمان دیابت و کبد چرب از عرق بوقناق استفاده نمایید و از اکسیر سلامتی برای سلامت خود استفاده نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط