پاک کننده پوست گیاهی

پاک کننده طبیعی پوست چرب

بسیاری از گیاهان، افزون بر خاصیت لطافت بخشی، پاک کننده های خوبی نیز هستند. از این گیاهان، به شکل دم کرده و یا خیسانده در آب جوشان می توانید استفاده کنید.
گل های خشک رازیانه یکی از پاک کننده های خوب گیاهی است. اگر مقداری گل خشک رازیانه را در آب جوشان بریزید و بگذارید چند ساعت بماند، پاک کننده خوبی به دست می آورید که خاصیت تنگ کنندگی منافذ پوست را هم دارد. بارهنگ نیز خاصیت پاک کنندگی دارد. برگ تازه بارهنگ را اگر چند ساعت در آب جوشیده قرار دهید و روی زخم بگذارید، زخم ضد عفونی می شود و التیام می یابد. برگ های تازه این گیاه در بدترین شرایط می تواند از گسترش عفونت جلوگیری کند.
پاک کننده طبیعی پوست چرب و اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
پاک کننده پوست گیاهی

یونانی های بارهنگ را شفا دهنده می نامندند و از برگ های آن برای درمان بسیاری از دردها و بیماری های پوستی مانند جای نیش حشرات، تورم، کوفتگی و زخم استفاده می کردند.
این گیاه در بسیاری از کرم های پوست به کار رفته است. افزون بر آن در پمادهای پوستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
اگر مقداری برگ بارهنگ را در آب جوشان بریزید و پس از نیم ساعت یا بیشتر آن را صاف کنید، آب به دست آمده می تواند پاک کننده بسیار خوبی باشد. آن را در ظرفی غیر فلزی بریزید و در یخچال نگهداری کنید.در ادامه لیستی از پاک کننده های دست ساز تهیه شده است که همگی مورد علاقه من هستند و خودم آنها را امتحان کرده ام. در کنار صحیح غذا خوردن و استفاده از غذاهای سالم مانند سبزیجات میوه جات تازه ، این دستورالعمل ها را که با مواد داخل یخچال تان می توانید تهیه کنید را نیز امتحان کنید.پاک کننده پوست چرب

انگور ـ لیمو ترش ـ سفیده تخم مرغ

آب انگور را در یک کاسه بگیرید. لیمویی را از وسط دو نیم کرده و آبش را به آب انگور اضافه کنید . سفیده تخم مرغ را هم بزنید و همه مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. مخلوط حاصل را به صورت بمالید و حدوداً۲۰ دقیقه صبر کنید . سفیده تخم مرغ باعث می شود پوستتان کمی مور مور شود. در پایان صورت را با آ ب ولرم بشویید.

پاک کننده پوست چرب

گوجه ـ لیمو ترش

گوجه رابوسیله مخلوط کن.له کنید نصف قاشق آب لیمو ترش را اضافه کرده و مخلوط کنید.خمیر شل حاصل شده را به صورت و گردنتان بمالید . بگذارید خشک شود سپس با آب گرم بشویید.

پاک کننده پوست چرب

پوست پرتقال ـ شیر یا گلاب

پوست پرتقال را بکنید ودر آفتاب خشک کنید. وقتی خشک شد آنرا پودر کنید. می توانید شیریا گلاب را به پودر پوست پرتقال اضافه کنید تا خمیری حاصل شود . آنرا روی پوست صورت بمالید و بگذارید خشک شود سپس خمیر خشک شده را با آب ولرم بشویید.

پاک کننده پوست چرب

عسل ـ بلغور جو ـ آب لیمو ترش

همه مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیر به دست آید . خمیر بدست آمده را به پوست صورت بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه ، با آب ولرم آنرا بشویید.

پاک کننده پوست چرب

توت فرنگی ـ عسل

حداقل ۸ عدد توت فرنگی را انتخاب کرده و با هم له  کنید . سپس ۳ قاشق خورش خوری عسل به آن اضافه کنیدو به خوبی آنها را مخلوط کنید . خمیر بدست آمده را روی صورت بمالید و ۲۰ دقیقه صبر کنید .صورتتان را با آب سرد بشویید.

در کنار این پاک کننده ها از اکسیر سلامتی که برای سلامت بسیار مهم است استفاذه نمایید و از عرق بوقناق برای درمان کبد چرب مصرف میشود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط