پوست چرب و ناصاف

پوست چرب و ناصاف:

ماسک خیار :

 پوست چرب و ناصاف
پوست چرب و ناصاف

خیار را حلقه حلقه کرده روی پوست قرار دهید .یک پارچه مرطوب را به مدت بیست دقیقه روی ان گذاشته سپس از روی پوست بردارید.این ماسک جمع کننده و تغذیه کننده پوست است و پوست را پاک میکند.

ماسک تخم کتان :

 پوست چرب و ناصاف
پوست چرب و ناصاف

دو قاشق غذا خوری تخم کتان پودر کرده را در اب جوش یا شیر داغ به صورت خمیر در اورده روی پوست صورت و گردن بمالید .روی ان کمپرس داغ کنید.به مدت بیست دقیقه به حال خود گذاشته بعدا با اب داغ و بعد از ان با اب سرد بشورید.

ماسک عسل پروتئین :

 پوست چرب و ناصاف
پوست چرب و ناصاف

سفیده تخم مرغ را تا سفید شدن بهم زده به ان سه قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و تدریجا ارد سبوس دار بریزید تا خمیری شود.ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید و به مدت سی دقیقه به حال خود بگذارید تا اثر کند .با اب گرم و بعد اب سرد بشوئید.

ماسک سبوس :

 پوست چرب و ناصاف
پوست چرب و ناصاف

سبوس دارای ویتامین های زیادی است .سبوس پودر شده رابا شیر گرم .عسل یا خامه و یا زرده تخم مرغ مخلوط کنید.به مدت سی دقیقه اثر روی پوست بگذارید تا اثر کند .این ماسک حتی برای پوست خشک هم مفید است.

ماسک هالیوود :

دو قاشق غذا خوری ارد جوی دو سر را با سفیده تخم مرغ یا هر پروتئین دیگر مخلوط کرده بهم بزنید به مدت بیست دقیقه روی پوست بگذارید تا اثر کند.به محض خشک شدن به ارامی با پارچه پاک کرده و با اب گرم وسپس اب سرد بشوئید.

پک مخمر :

مخمر را بخورید و روزانه دو بار صبح و عصر ماسک ان را روی پوست صورت بگذارید.مخمر را در شیر ولرم حل کرده بهم بزنید.بعدا قلم مو رو پوست بکشید.به محض اینکه خمیر شروع به خنک شدن کرد با اب گرم فراوان بشوئید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط