پوست چرب و کدر

خواص و روش تهیه مایع شستشوی صورت برای پوست های چرب وکدر :

روغن طلایی رنگ هسته ی انگور داری خواص فراوانی است. این روغن مزه شیرین دارد، دارای ویتامین ها و چربی های غیر اشباع است. روغنی سبک و رقیق دارد و برای پوست های کدر لکه دار و چرب مفید می باشد. حدود ۹۰ گرم روغن هسته انگور را در ظرفی ریخته به آن ۸ گرم توین ۸۰ اضافه کنید. و آخر سر ۳ قطره اسانس نعناع بریزید. محتوا را مدتی تکان داده و مصرف نمایید. مقدار کمی از این مایع را کف دست ریخته پوست صورت و گردن را کاملا ماساژ دهید. این عمل را در مدت نیم ساعت چند بار تکرار کنید. و بعد از مدتی با آب گرم بطور کامل بشویید. بعد از مدتی پوست صورت و گردن را با محلول زیر که تهیه می کنید ماساژ دهید.

دومین مایه شستشوی صورت برای پوست های کدر و چرب :

 یک مشت از گل گیاه پاخری را در ظرفی ریخته به آن ۱۰۰ گرم HAMAMEL و ۲۰ گرم الکل ۷۰ درصد و ۲۰ قطره تنتور آرنیکا اضافه کنید.

 در یک ظرف گل خشک شده پاخری را ریخته به آن الکل و آب بردق الصحرا ریخته مخلوط کنید به مدت یک شب درجای خنک نگاه داشته بعدا از صافی عبور داده و به آن مواد عطری اضافه کنید و در یک شیشه ی تیره نگهداری کنید. با پنبه صورت گردن خود را در روز دو مرتبه ماساژ دهید. بعد از مدتی پوست شفاف و سالم و شاداب می گردد.

روش تهیه کرم برای پوست های کدر و چرب :

 مقدار ۵ گرم موم عسل برداشته، ۱۵ گرم لانولین ۴۰ گرم روغن هسته ی انگور و ۴۰ گرم آب بردق الصحرا و دو قطره اسانس نعناع به آن اضافه کنید. کرم بدست آمده برای مصرف پوست های چرب و کدر و دارای لکه های ناخوشایند بسیار مفید است.

 موم عسل را در ظرفی ریخته در آب جوش نگه داشته تا مذاب شود و به آن لانولین اضافه کنید تا روغن کاملا مذاب و محتوا زلال گردد و بلافاصله روغن هسته ی انگور اضافه کرده محتوا را به ۶۰ درجه سانتی گراد برسانید. آب بردق الصحرا را در ظرفی دیگری ریخته به ۶۰ درجه رسانده وارد محتوای روغن نموده و بهم بزنید تا کاملا مخلوط گردد. تا زمانیکه مخلوط گرم است به آن دو قطره اسانس اضافه کرده بهم بزنید و وارد شیشه کنید تا کم کم خنک شود.

خواص و فواید کرم برای پوست های کدر و چرب :

این کرم دارای ویتامین های سرشار مورد نیاز پوست صورت است. می توان به صورت کرم شب و روز استفاده کرد. مدت یک ماه مصرف آن چین و چروک صورت را از بین می برد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط