چروک و شیار های پوست گردن

چروک و شیار های پوست گردن:

چروک و شیار های پوست گردن
چروک و شیار های پوست گردن

از روغن اوکادو .روغن بادام و یا روغن جوانه گندم می توانید استفاده کنید یا از هر سه روغن به طور مساوی یا به صورت تک تک استفاده کنید.
روغن را در ظرفی حرارت دهید به طوریکه دست شما احساس داغی کند.روغن را با یک نوار پارچه ای کتانی اغشته کرده دور گردن خود بپیچید و روی ان را با پارچه حوله ای ببندید.به طوریکه احساس ناراحتی نکنید.با همین وضع شب را به سر کنید.مدت یک هفته این عمل موجب برطرف شدن شیار ها و چروک پوست گردن می گردد.
بهداشت دست ها معمولا پوست دست بیش از سایر اندامها اسیب می بیند.شستشوی روزانه با مواد تمیز کننده .گرما و سرما و تماس با بسیاری از مواد از عوامل تخریب پوست دست به شمار می اید.
غالبا به هنگام استفاده از صابون یا محلول های تمیز کننده قشری از این مواد روی سطح پوست میماند و ماده انعطاف پذیر پوست را به نام کراتین از بین می برد.ابهای سنگین حاوی گچ و اهک دشمن پوست دست هستند.مواد تمیز کننده شیمیایی و دیترجنت ها همگی موجب ایجاد شیار ها ترک ها .کدر شدن رنگ پوست .حساسیت ها و غیره می گردند.اغلب کرم ها ی تجاری حاوی مواد غیر طبیعی هستند.خاصیت التیام پذیری و مقاوم کردن پوست دست را ندارنداز کرم زیر هر ماه یک بار تازه تازه تهیه کنید و بعد از هر بار شستشو دست ها را ماساژ دهید.

طرز تهیه کرم دست:

چروک و شیار های پوست گردن
چروک و شیار های پوست گردن

مقدار هفتاد گرم وازلین.پانزده گرم کرم کاکائو .ده گرم لانولین و پنج قطره اسانس لیمو ترش را با هم مخلوط کنید در ظرفی وازلین را در اب جوش مذاب کرده به ان کره کاکائو اضافه کرده به هفتاد درجه سانتیگراد برسانید.به خوبی و با حوصله مخلوط کنید .به محض اینکه محتوا خنک شد اسانس لیمو ترش اضافه کنید.
در حالت خنکی یک بار دیگر کاملا بهم بزنید به جای اسانس پوست لیمو ترش می توانید از اسانس اسطوخودوس .گل سرخ یا نعنا استفاده کنید.این کرم بسیار مفید برای پوست دست است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط