ژله بستنی و طرز تهیه

طرز تهیه ژله بستنی

مواد لازم برای تهیه ژله بستنی پودر ژله ۲ بسته  .  بستنی ۲ لیوان  .  آب جوش ۲ لیوان  .  تکه های میوه در صورت تمایل

طرز تهیه : پودر ژله را داخل کاسه ای بریزید ، آب جوش را به پودر ژله اضافه کنید و کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید و هم بزنید تا شفاف شود.

سپس نصف ژله را داخل قالبی که چرب کرده اید بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد ( میتوانید برای راحتی کار و جلوگیری از چسبیدن ژله ته قالب سلفون قرار دهید ).

نصف دیگر ژله را با بستنی مخلوط کنید و بزنید تا یکدست شود ( بهتر است از همزن استفاده کنید ) ، پس از اینکه ژله خودش را گرفت از یخچال خارج کنید و مخلوط ژله بستنی را روی ژله ساده بریزید.

قالب ژله را مجدد داخل یخچال قرار دهید تا لایه ها سفت شده و دسر خودش را بگیرد سپس از یخچال خارج کنید و به شکل قلب و یا هر شکلی که دوست دارید قالب بزنید و همراه با خامه ، تکه های میوه و .. تزیین و سرو کنید.

نکته ها : میتوانید از هر نوع ژله ای که دوست دارید استفاده کنید ، در صورت استفاده از میوه داخل ژله نوع میوه را با رنگبندی و طعم ژله انتخاب کنید و میوه را به لایه شفاف ژله اضافه نمایید.

 طرز تهیه و ژله بستنی و اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
ژله بستنی و طرز تهیه

مواد لازم برای تهیه ژله بستنی

  • ژله رنگی ۳ بسته هر رنگ و طعمی که دوست دارید (که من یک بسته انار یک بسته زردالو ویک بسته انگور گرفتم )
  • بستنی وانیلی (سفید ) ۳/۴ لیوان   که جمعآ میشه ۳ تا ۳/۴ لیوان
  • آب جوش برای حل کردن ژله ۳ تا ۳/۴ لیوان

طرز تهیه ژله بستنی

۳/۴ لیوان از بستنی وانیلی را در ظرف ریخته تا کمی نرم شود ولی شل نشه .

سپس یک  بسته پودر ژله رنگ قرمز که من از انار استفاده کردم را در ۳/۴ لیوان آب جوش خوب حل کنید . یا به روش بن ماری که در کاسه شیشه ای ریخته روی بخار کتری هم زنید تا شفاف شود .

وقتی پودر ژله حل شد بستنی را به ژله اضافه میکنید تا مواد صاف شود ودر قالب مورد نظرتان میریزید ودر یخچال به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید تا خودش را بگیرد  .بعد از ۴۵ دقیقه دوباره مرحله بالا را تکرار میکنید فقط با پودر ژله روشن تر که رنگ ژله ردیفی خودش را نشون بده. بعد دوباره مواد آماده را روی اون ژله فبلی که گذاشتید خودش را بگیره میریزید و بلا فاصله در یخچال میگذارید که ژله زیری آب نشه. وهمینطور پودر ژله سومی را هم مانند اولی ودومی بعد از ۴۵ دقیقه مواد دومی  تکرار کنید و بگذارید یک تا دوساعت بسته بشه من از سه بسته استفاده کردم  در دو ظرف متفاوت. به همین راحتی و خوشمزگی.

نکات تهیه ژله بستنی

  • بستنی زیاد نباید شل باشه نرم ولطیف باشه هم بزنید مثل فرنی
  • ژله ایی را که با آب جوش حل کردید هم زیاد داغ نباشه که بستنی ببره در حدی که دست به دور کاسه میگذارید گرم باشه.
  • شما میتوانید  از دوتا پودر ژله استفاده کنید که در این صورت  دوتا رنگ متفاوت دارید. بستگی به خودتون داره یا اینکه اصلا با یک پودر ژله درست کنید. این هم بسته به سلیقه خودتون
  • شما می توانید وقت بیشتری بذارید تا ژله بستنی خوب ببنده من  اینجاعجله داشتم بخاطر همین زدوتر از حد معمول برداشتم

در کنار این دسر خشمزه می توانید از اکسیر سلامتی برای سلامت خود استفاده نمایید و از عرق بوقناق برای درمان دیابت و کبد چرب بسیار استفاده می گردد.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط