کاهش ابتلا به سرطان

کاهش ابتلا به سرطان

سیگار کشیدن یکی از مهمترین دلایل بروز سرطان است.با ترک سیگار می توانید کاهش ابتلا به سرطان را کم کنید.اگر فرد سیگاری دارید که با ان زندگی می کنید شما بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستید.معمولا افرادی که سیگاری هستند خطر ابتات به سرطان ان ها نسبت به افرادی که سیگاری نیستند بیشتر است.
با ورزش کردن می توانید خطر ابتلا به سرطان روده و سینه را کاهش دهید.پس روزانه بیست دقیقه ورزش کنید.
وزن خود را کاهش دهید.یک رژیم غذایی سالم داشته باشید . مواد مضر را از غذاهای خود حذف کنید.بیشتر میوه و سبزیجات بخورید و همچنین غلات .مصرف نمک را تا جایی که امکان دارد محدود کنید.از روغن های سالم و گیاهی استفاده کنید .این ها همه یک رژیم غذایی ضد سرطان را تشکیل می دهد.

پرهیز از مصرف الکل:

کاهش ابتلا به سرطان .اکسیر سلامتی.عرقبوقناق
کاهش ابتلا به سرطان

 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام کرده که ۳٫۵ درصد از مرگ های ناشی از سرطان در اثر مصرف الکل بوده است و آنهم در سال ۲۰۰۹ در کشور آمریکا.

 

محافظت در برابر نور خورشید:

کاهش ابتلا به سرطان.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
کاهش ابتلا به سرطان

 

مجله اپیدمیولوژی سرطان اینطور منتشر کرده که زنانی که در بین سنین ۱۵ تا ۲۰ سالگی به آفتاب سوختگی مبتلا می شوند، ۸۰ درصد بیشتر در معرض خطر ملانوم قرار دارند. واقعیت این است که با اجتناب از قرار گیری طولانی مدت در معرض نور خورشید، استفاده از کرم های ضد آفتاب و لوسیون های مرطوب کننده، خطر ابتلا به این سرطان را کاهش می دهد.

 

تغذیه با شیر مادر:

کاهش ابتلا به سرطان.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
کاهش ابتلا به سرطان

 

اگر شما کودک خود را با شیر خود تغذیه می کنید، دو وظیفه را همزمان انجام می دهید؛ اول این که کودک را از مزایای بی نهایت شیر مادر برخوردار کرده اید و دوم این که کاهش خطر ابتلا به سرطان را در او تضمین کرده اید. تغذیه با شیر مادر سبب کاهش سطوح استروژن در بدن می شود که خود عاملی برای محافظت در برابر ابتلا به سرطان سینه است.

 

شرکت در برنامه های غربالگری سرطان:

یکی از پیشرفت های مهم در جنگ علیه سرطان، توانایی تشخیص آن در مراحل اولیه در سالهای اخیر بوده است. آزمایشات منظم و آزمون های ماموگرافی، کولونوسکوپی، تست پروستات برای گروه های سنی خاص و … همگی از روش های غربالگری سرطان هستند که به طور منظم و در سنین مشخص بنا به توصیه پزشک باید انجام شوند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط