کاهش سایز و تناسب اندام

تناسب اندام و کاهش سایز

برای کاهش سایز باید چند نکته را همیشه به آنها توجه داشت که مورد توجه متخصصین نیز هست. اولین نکته این است که برای کاهش سایز باید تا حد امکان به انجام ورزش های هوازی بپردازید. این ورزش اگر روزی بین نیم تا یک ساعت باشد، در طولانی مدت بهترین نتیجه را می دهد. از دیگر عوامل مهم برای کاهش سایز، انجام تمرینات ورزشی با توپ است که برای مثال می توان تمرین حرکت پلانک با توپ اشاره کرد. چون در سنین بالا در هر سال دویست گرم از عضله های بدن از دست می رود برای همین پزشکان توصیه نموده اند که روزی بین نیم تا یک ساعت نیز به تمرینات عضله سازی بپردازید. برای کاهش سایز باید از مواد غذایی نظیر نان سفید و ماکارونی و غذا هایی استفاده کرد که میزان میوه و سبزیجات در آنها زیاد باشد. برای کاهش سایز ورزش هایی نظیر شنا، اسکات و لانژ توصیه می شود.

تناسب اندام و کاهش سایز و با اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
کاهش سایز و تناسب اندام

استفاده از کربوهیدرات نیز در کاهش سایز نقش بسزایی دارد .

محققان معتقدند افراد چاق، بیشتر به دیابت دچار می شوند و زودتر از دنیا می روند. همین دلایل کافی است تا از پژوهشگران کمک بگیریم و به شما در از بین بردن و سوزاندن چربی های دور شکم تان کمک کنیم. برای داشتن شکم بزرگ، حتما نباید وزن تان زیاد باشد و چاق باشید. کافی است سبک زندگی نامناسبی را انتخاب کنید و حتی به اشتباه برای کاهش سایز برنامه ریزی کنید تا کمر شلوارتان هر روز برای شما تنگ تر شود. اما نگران نباشید؛ پژوهشگرانی که در مورد خطرات شکم چربی شکمی به شما هشدار می دهند فکر همه جا را کرده و راه های ساده ای را برای کم کردن اندازه دور شکم و پهلوهای تان پیدا کرده اند.

برای کاهش سایز دور شکم کار شما بسیار سخت است چرا که برای کاهش سایز در آن ناحیه باید چربی های ناحیه شکم را بسوزانید و چربی های شکم به راحتی و در مدت زمان کم نمی سوزند. پس برای کاهش سایز دور شکم ورزش های سخت هوازی و رژیم های سخت و ارده و پشتکار بالایی نیاز است چرا که یکی از سخت ترین حرکات ورزشی را نیاز دارد .

این تمرینات شامل دویدن طولانی مدت روی تردمیل و برای رژیم غذایی، پرهیز از هرگونه ماده چرب و یا شیرین است.

در نهایت می توان گفت تمرینات مورد نظر برای کاهش سایز دقیقا مشابه تمرینات کاش وزن و چربی سوزی است .

کاهش سایز مخصوصاً در نواحی شکم وقتی صورت می پذیرد که تمامی تمرینات هوازی انجام شده به طرز مطلوب خود و زیر نظر یک مربی حرفه انجام شود. وقتی شما سر خود اقدام به کاهش وزن و کاهش سایز می کنید ممکن است اولین راهی که به ذهنتان خطور کند، رژیم غذایی باشد. نا گفته نماند که رژیم غذایی به تنهایی، از زیان آور ترین راه های کاهش وزن و کاهش سایز است. بدیهی است که بدن شما در یک زمان به تمام مواد غذایی نیاز دارد. حال زمانی که این مواد غذایی به بدن شما نرسد اثرات نا مطلوبی را در پی خواهد داشت. از این حیث است که گفته می شود کاهش سایز فقط زیر نظر مربی حرفه ای!

دراز و نشست

برای اینکه یک شکم صاف و عضلانی داشته باشید، توصیه می کنیم روزانه ۳۰ عدد دراز و نشست بروید. به این صورت که روی زمین به پشت دراز بکشید و گودی کمر خود را کاملاً به زمین بچسبانید. دست های خود را پشت سر بگذارید و سپس بدون اینکه به گردن خود فشار آورید و کمرتان از زمین جدا شود، شانه های خود را از زمین بلند کنید.

ورزش های آئروبیک
همان طور که می دانید این گونه ورزش ها برای تقویت سیستم قلبی-عروقی و همچنین کاهش وزن  مناسب است. از جمله ی این ورزش ها می توان به پیاده روی تند، دویدن ، طناب زدن، دوچرخه سواری  و شنا  اشاره کرد.
پیاده روی حتی زمانی که اندامی متناسب دارید برای سلامت بدن مفید است

پیاده روی
ساده ترین نوع ورزش است. این نوع ورزش موجب سلامت نگاه داشتن قلب و ریه ی شما می شود.
همچنین به کاهش کلسترول خون، کمک می کند و از استئوپروز یا پوکی استخوان  در افراد سالمند  جلوگیری می کند.
پیاده روی روی زمین صاف، حتی برای افرادی که درد زانو  یا کمر دارند هم مناسب است و فشار نامناسبی روی مفاصل آنها وارد نمی کند.
پیاده روی در کنار ساحل و روی شن موجب شکل دادن به عضلات ساق پا می شود.
پیاده روی بر روی زمین شیب دار، علاوه بر زیبا ساختن عضلات ساق، سبب خوش فرم شدن عضلات ران هم می شود.
اگر مفاصل شما سالم هستند و شرایط بدنی شما اجازه می دهد، سعی کنید به نرمی بدوید. دویدن موجب می شود عضلات شما سریع تر و بهتر فرم بگیرند. سعی کنید با یکی دو تا از دوستانتان بدوید، چون این کار شما را برای دویدن بیشتر تحریک می کند.

ورزش کمر
این ورزش سبب باریک کردن کمر و شکل دادن به عضلات لگن شما می شود. پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه ها باز کنید. دست راست خود را به سمت بالا ببرید و به سمت چپ خم شوید. سپس این کار را در جهت عکس انجام دهید. این کار را تا جایی که قدرت و تحمل دارید، تکرار کنید.

خم شدن از ناحیه کمر
این کار موجب باریک شدن کمر، شکل دادن به عضلات لگن و داخل ران ها و قدرتمند کردن ساق پاها می شود. یک پای خود را از سطح زمین بالاتر بگذارید، به طوری که حداقل با پای دیگر شما یک زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. سپس در حالی که از ناحیه ی کمر خم می شوید، سعی کنید با دست نوک انگشتان پای خود را بگیرید. زانوهای شما نباید در این حرکت خم شوند.

برای سلامتی خود از اکسیر سلامتی استفاده نمایید و از عرق بوقناق برای درمان بیماری دیابت و همچنین کبد چرب استفاده میشود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط