کرم ترمیمی پوست خشک

ترکیبات کرم ترمیمی پوست خشک:

پوست خشک
کرم ترمیمی برای پوست خشک

 ۱۰ گرم لانولین، ۱۰ گرم روغن جوانه گندم، ۱۰ گرم روغن بادام شیرین، ۱۰ گرم روغن هسته انگور، ۵ گرم کره کاکائو، ۵ گرم موم عسل، ۴۰ گرم عرق بهار نارنج، یک قاشق کوچک عسل طبیعی و ۵ قطره عطر ..

روش تهیه کرم ترمیمی پوست خشک :

در ظرفی ترکیبات را باهم مخلوط کنید و به پوست خود بمالید. در ظرفی در آب جوش ابتدا روغن لانولین، کره کاکائو و موم عسل را مذاب کرده و به ۶۰ درجه حرارت برسانید و سه قطره روغن گیاهی اضافه کنید. در ظرف دیگری عرق بهار نارنج را حرارت داده و موم را در آن حل نمایید و از روی شعله برداشته دو مخلوط را روی هم ریخته بهم بزنید. هنگامی که کمی خنک شد در قوطی نگهداری کنید.

تاثیرات کرم ترمیمی پوست خشک :

این کرم از نظر غذایی و بیولوژیکی بهترین کرم ویژه پوست های خشک است و برای اکثر پوست ها مفید است. ضمنا پوست های خسته، پژمرده و بدون نشاط بویژه در میان بانوان میانسال را شدیدا بهبود بخشیده و جوان می سازد. ضمانا از این کرم برای تمام بدن می توانید استفاده کنید. از سر و صورت گرفته تا نوک پا این کرم را قبل از خواب بمالید و به رختخواب بروید. صبح روز بعد ده دقیقه دوش ولرم بگیرید.

چند نکته برای پوست های خشک و حساس

۱-صابون را کنار بگذارید

استفاده از صابون را کنار بگذارید  زیرا باعث میشود پوست خشک شود و به‌جای آن سراغ انواع کرم، ژل و پاک‌کننده‌های پوست بروید . اکثر این پاک‌کننده‌ها حاوی مرطوب‌کننده قوی هستند که به پوست لطمه وارد می‌کنند. به‌گفته یکی از متخصصین پاک‌کننده‌هایی بروید که فاقد ترکیبات شیمیایی قوی باشند و میزان PH آن‌ها خنثی باشد.» اگر هم صابون را به سایر پاک‌کننده‌ها ترجیح می‌دهید، بهتر است از صابون‌های طبیعی و حاوی انواع عصاره و روغن‌های گیاهی استفاده کنید. اگر پوست خشک شما بیش از حد است، می‌توانید از کمپرس آب سرد برای آرام کردن پوست‌تان استفاده کنید

 تغذیه نقش مهمی دارد

 رژیم غذایی مناسب که حاوی انواع سبزیجات، میوه‌ها، غلات، دانه های روغنی و آجیل است تغذیه‌ای مناسب به‌شمار می‌آید. فراموش نکنید که میوه و سبزیجات زرد و نارنجی مانند هویج، زرد‌آلو و طالبی سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند که برای سلامت پوست موثرند. اگر فکر می‌کنید رژیم غذایی ایده‌آلی ندارید، بهتر است از انواع مکمل‌ها و مولتی‌ویتامین‌ها برای جبران کمبود مواد غذایی‌تان استفاده کنید. استفاده از روغن‌های مفید مانند روغن زیتون را فراموش نکنید ای مواد غذایی و با استفاده از انها باعث میشود پوست خشک نداشته باشید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط