کرم های بهداشت و درمان چشم

کرم های بهداشت و درمان چشم:

بهداشت و درمان چشم
بهداشت و درمان چشم

کرم های زیر چه به صورت بالزام یعنی مخلوط اسانس عطری و صمغ و چه به صورت روغن.برای بهداشت و ترمیم پوست زیر چشم مفید است.متاسفانه اکثر کرم های زیر چشم عرضه شده به بازار دارای مواد متورم کننده سلول پوست زیر چشم هستند.این مواد برای مدت کوتاهی چروک را برطرف کرده ولی اثر دائمی ندارند و بعد از هر بار مصرف چروک ها عمیق تر و بیشتر میگردند. روغن اوکادو و روغن بادان شیرین تازه به علت داشتن چربیهای غیر اشباع سریعا جذب سلول میگردند و پوست را تغذیه کرده از عمق چروکها و تعداد انها میکاهند.مصرف هر روز و دائمی این روغن ها ضروری بوده و اثر التیام دارد .از روغن های نامبرده همچنین میتوان به صورت کمپرس استفاده کنیدکمی روغن اوکادو را گرم کرده با پنبه یا پارچه اغشته روی پوست چشم قرار دهید نتایج زیادی حاصل میشود.

کرم زیر چشم برای پوست خشک:

بهداشت و درمان چشم
بهداشت و درمان چشم

یک قاشق کوچک کره کاکائو.ده گرم لانولین پنجاه گرم روغن بادام.شیرین.و سه قطره اسانس فرنجمشک را با هم خلوط کنید.ابتدا در ظرفی در بخار ابجوش کره کاکائو و لانولین را مذاب کرده بعدا روغن بادام اضافه کنید و بهم بزنید.حرارت را به شست درجه سانتیگراد برسانید.از روی اب جوشبرداشته با میکسر کاملا بهم بزنید تا کم کم خنک شود سپس به ان اسانس فرنجمشک اضافه کنید.این کرم از نظر بیولوژیکی بسیار با ارزش بوده و ایده ال پوست زیر چشم و پلکهاست.اسانس فرنجمشک اضافه کنید.

میک اپ چشم:

بهداشت و درمان چشم
بهداشت و درمان چشم

در ظرفی پنج گرم موم سفید .بیست گرم لانولین و پنج گرم کره کاکائو .چهل گرم روغن زیتون یا روغن بادام شیرین .چهل گرم عرق بهار نارنج یا گلاب و سه قطره اسانس فرنجمشک اضافه کنید.
ابتدا در ظرفی بر روی ابجوش موم سفید را مذاب کرده به ان کره کاکائو و روغن لانولین اضافه کنید.پس از ذوب شدن روغن زیتون و روغن بادام شیریناضافه نمائید و محتوا را به شست پنج درجه سانتیگراد برسانید در ظرف دیگری گلاب را به شست پنج درجه رسانده دو محلول را با هم مخلوط کنید و بهم بزنید. ضمن سرد شدن اسانس را اضافه نمایید ودر قوطی مناسب در جای خنک نگهداری کنید.

گودی زیر چشم:

بهداشت و درمان چشمyhuy
بهداشت و درمان چشم

حلقه زیر چشم معمولا در نتیجه خستگی .کم خوابی عصبانیت تغذیه ناسالم و یا شروع نوعی بیماری است.در مواردی نیز این عارضه نوعی الرژی است.همچنین گرد وغبار و قارچ های کپکی میکروسکپی که در هوای شهرهای الوده یافت میشوند.میتوانند وارد دستگاه تنفسی و مخاط بینی شده و بخشی از جریان خون پوست صورت را بلوکه کند که با کم رسیدن خون به این اعضا بویژه صورت گودی کبود زیر چشم ظاهر میشود.
معمولا استراحت ورزش در هوای ازاد تغذیه مناسب .حمام یا دوش همراه با ماساژ پوست بدن می تواند کمک زیادی در رفع گودی زیر چشم کند.مصرف سبزیجات و میوه جات به حد وفور در این شرایط بسیار مفید است.
بهداشت مژه ها وضع مژه ها نقش مهمی در زیبایی چهره دارد مژه های بلند نیاز به تمیز کردن دارند .تنها با اب یا صابون نمیتوان مژه ها را پاک و تمیز نگه داشت .مژه ها حفاظ چشم هستند .مصرف مواد مغذی برای رشد و سالم ماندن مژه ها اغلب ضروری است.روزانه یکبار مژه ها را برس کنید.مصرف لوازم ارایشی برای مژه ها باید با احتیاط صورت گیرد.با مصرف انها در طولانی مدت مژه ها خشک.شکننده و اغلی دچار ریزش میگردند .مواد ارایشی عمدتا حاوی رنگدانه ها و فلزات سنگینی هستند که به طور موقت زیبایی افرین بوده ولی عاقبت به ضرر مژه ها تمام میشود. روزانه مژه ها را با روغن کرچک بمالید اما این روغن ایده ال نیست زیرا اولا موجب چسبندگی مژه ها شده و ثانیا زیاد تر از حد معمول گرد وغبار را به خود جذب میکند.در محیط های الوده کمتر از مواد روغنی جهت مژه ها استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط