کرم پاک کننده پوست

کرم پاک کننده پوستyuyt

در زمستان می توانید از کرم های پاک کننده ای که دستور ساخت آن را در زیر مشاهده می کنید، به عنوان کرم مرطوب کننده استفاده کنید، زیرا در زمستان، پوست شما در معرض بادهای زمستانی قرارمی گیرد و خشک می شود. برای حفاظت از پوستتان نیاز دارید از کرم های محافظت کننده استفاده کنید. کرم های مرطوب کننده برای محافظت از پوست مفیدند.

ترکیبات کرم پاک کننده پوست :

کرم پاک کننده پوست
کرم پاک کننده پوست

در ظرفی ۵ گرم موم عسل، ۲۰ گرم لانولین، ۵ گرم کره کاکائو، ۴۰ گرم گلاب یا عرق بهار نارنج و دو قطره اسانس نعناء

روش تهیه کرم پاک کننده پوست :

در ظرفی ۵ گرم موم عسل، ۲۰ گرم لانولین، ۵ گرم کره کاکائو، ۴۰ گرم گلاب یا عرق بهار نارنج و دو قطره اسانس نعناء را باهم مخلوط کنید. این کرم پاک کننده بسیار مطلوبی است. بطوری که حتی ضرر و زیان ناشی از مواد آرایشی شیمیایی و مصنوعی را نیز تا حدودی خنثی می کند.در ظرفی بوسیله آبجوش ( نه شعله گاز)، ابتدا موم را آب کرده به آن لانولین و کره کاکائو اضافه کنید و بهم بزنید بعدا روغن زیتون اضافه کرده محتوا را به ۶۵ درجه سانتی گراد برسانید. در ظرف دیگری گلاب یا بهارنارنج را نیز به ۶۵ درجه برسانید. ضمن بهم زدن کم کم گلاب داغ شده را روی آن بریزید و به شدت بهم بزنید تا به خوبی مواد مخلوط گردند. به محض اینکه درجه حرارت مخلوط به ۴۵ درجه رسید اسانس نعناء اضافه کنید، بهم بزنید و در قوطی­های مناسب نگهداری کنید.

فواید و نحوه مصرف کرم پاک کننده پوست :

 کرم پاک کننده پوست
کرم پاک کننده پوست

این کرم حل کننده مواد آرایشی و دیگر آلوده کننده های روی پوست است و برای همه پوست ها مفید و سالم است. این کرم را به آرامی روی پوست بمالید بعد بعد از چند دقیقه با صابون و آب گرم فراوان بشویید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط