گیاهان دشمن قلب

گیاهان دشمن قلب

گیاهان خاصیت بسیار زیادی دارند از نظر دارویی اما در بعضی مواقع خاصیت ان ها کاملا بلعکس میشود اگر با داروییی خاص مصرف شود که باعث اختلال های جدی نیز می شود.به طور مثال بیماران قلبی از خوردن بعضی از محصولات گیاهی به دلیل خوردن دارو نباید از این گیاهان استفاده کنند که در این جا چند مورد از این گیاهان را نام میبریم.

سیر

گیاهان دشمن قلب
گیاهان دشمن قلب

معمولا به شکل روغن، عصاره یا قرص (سوای شکل خام و طبیعی‌اش) وجود دارد. از سیر برای کاهش میزان کلسترول بد یا LDL و نیز فشار خون استفاده می‌شود. خواص رقیق‌کننده سیر می‌تواند خطر خونریزی وابسته به داروی وارفارین را افزایش دهد، که معمولا به بیماران مبتلا به آریتمی قلبی یا کسانی که دچار حمله قلبی شده‌اند تجویز می‌شود.

درخت ژنگو

گیاهان دشمن قلب
گیاهان دشمن قلب

عصاره‌ی برگ‌های آن را به شکل چاشنی یا چای می‌فروشند. از آن برای تقویت حافظه و پیشگیری از زوال عقل استفاده می‌شود و در درمان تنگی نفس، عدم عملکرد جنسی مناسب و درد پا به خطر کم شدن جریان خون هم بسیار مؤثر است. اما این گیاه با آسپرین و وارفارین تداخل دارد و خطر خونریزی را ایجاد می‌کند.

اکیناسنا

ریشه‌ها و ساقه‌ی اصلی آن به صورت خشک شده و به شکل چاشنی، چای و عصاره مصرف می‌شود. از آن برای پیشگری از سرماخوردگی و آنفولانزا و افزایش سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود. اما با داروهای استاتین، نیاسین و فایبریت که به کاهش کلسترول کمک می‌کنند تداخل ایجاد می‌کند.

چای سبز

گیاهان دشمن قلب
گیاهان دشمن قلب

در واقع برگ‌های گیاه کاملیا سیننسیس است. معمولا آن را در آب خیس می‌دهند، اما به شکل چاشنی یا عصاره هم در بازار وجود دارد. از چای سبز برای کاهش وزن، افزایش هوشیاری ذهنی، کاهش کلسترول و پیشگیری از سرطان استفاده می‌شود. اما چای سبز حاوی ویتامین K است که می‌تواند اثر وارفارین را خنثی کند.

زنجبیل

گیاهان دشمن قلب
گیاهان دشمن قلب

نوعی ریشه که در پخت و پز از آن استفاده شده و به شکل چاشنی هم به فروش می‌رسد. قرن‌هاست که از زنجبیل برای درمان بسیاری از بیماری‌های معده استفاده می‌شود. (بیماری‌های نظیر تهوع، اسهال و معده درد). زنجبیل در درمان درد مفاصل و درد عضلانی هم مؤثر است. این گیاه خطر خونریزی مرتبط با وارفارین را افزایش می‌دهد.

شنبلیله

گیاهان دشمن قلب
گیاهان دشمن قلب

بذری که از زمان باستان استفاده می‌شده و به شکل چاشنی هم مصرف می‌شود. در درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله مشکلات هاضمه، کمبود شیر پستان و گرگرفتگی استفاده می‌شود. از طرفی در کاهش کلسترول هم بسیار مؤثر است. شنبلیله خطر افزایش خونریزی مرتبط با وارفارین را افزایش می‌دهد.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط