گیاهان سم زدا

گیاهان سم زدا

وقتی اسم آلودگی می اید فکر می کنیم که الودگی به خارج از خانه است اما اشتباه فکر می کنید هوای خانه می تواند مملو از سموم باشد که به راحتی می توان ان ها را از بین برد با وجود گیاهان خانگی و بعضی از مواد طبیعی و گیاهان سم زدا راه بسیار مناسب برای این موضوع است.

۱- آلوئه ورا

گیاهان سم زدا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
گیاهان سم زدا

گیاه آلوورا نه تنها برای سوختگی خوب است بلکه برای تصفیه هوا بسیار مناسب است قبل از هر چیز اگر می خواهید از ان به عنوان سم زدا در خانه استفاده کنید باید مطمئن شوید که گیاهتان در محلی است که نور خورشید مستقیم به ان می تابد.اگر سموم خانه شما بیش از اندازه باشد باعث می شود روی گیاه الوورا لکه های قهوه ای نمایان شود.

 

۲- گیاه ماری

گیاهان سم زدا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
گیاهان سم زدا

این گیاه تصفیه کننده فرمالدئید، تری کلرواتیلن، زایلن، تولوئن، دی اکسیدکربن و بنزن موجود در هوا می باشد. همچنین در طول شب اکسیژن ترشح خواهد کرد. بنابراین اگر شما مشکل خواب دارید، یک گیاه ماری ممکن است دقیقا آنچه شما برای بستن با کیفیت چشمتان نیاز دارید باشد. این گیاه سمی است پس باید به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه داشته شود. آن را در یک منطقه با نور خورشید کم تا متوسط نگهداری کنید.

۳- گل داودی

گیاهان سم زدا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
گیاهان سم زدا

گل داودی فقط برای روشن کردن اتاق نیست، بلکه این گل ها نیز می¬توانند مواد سمی مانند بنزن، فرمالدئید، زایلن، آمونیاک و تولوئن را تصفیه کنند. در حالی که این ها گل هایی به ظاهرشاد هستند، اما سمی نیز می باشند بنابراین مطمئن شوید که هیچ کودک یا حیوان خانگی بیش از حد به آن ها نزدیک نمی شود. این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز دارد.

۴-نخل بامبو

گیاهان سم زدا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
گیاهان سم زدا

نخل بامبو مرطوب کننده محیط زیست است که می تواند در مناطق با هوای خشک مفید باشد. این نیز در پاکسازی بنزن، تری کلرواتیلن، مونوکسیدکربن، کلروفرم و زایلن موثر است. نخل بامبو خود را در جایی با نور غیر مستقیم آفتاب قرار دهید.

۵- گل شیپوری گوش فیلی

گیاهان سم زدا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
گیاهان سم زدا

این گل خنده دار به عنوان خوشبو کننده هوا عمل می کند. این گل هر گاز ناامن و سم خطرناک موجود در هوا را می خورد که باعث بهبود کیفیت هوا در منزل شما خواهد شد. این گیاه سمی است و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری شود. محل آن را در یک منطقه از خانه خود که دارای نور کم است، انتخاب کنید.

۶- اکالیپتوس

اکالیپتوس، که بومی استرالیاست، دارای طیف وسیعی از خواص مفید است. برگ های این گیاه حاوی تانن، که می تواند التهاب در راه های هوایی بدن را کاهش دهد. تنفس در اوکالیپتوس می تواند مشکلات جمع شدن خون یا اخلاط را کاهش داده و جلوی سرماخوردگی را بگیرد. این گیاه نیاز به آفتاب کامل برای رشد دارد.

۷-گل آفتاب گردان ژربرا

گیاهان سم زدا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
گیاهان سم زدا

اگر شما به گیاهان سبز ساکن علاقه ندارید و یک گل پر از رنگ را ترجیح می دهید به سراغ گل آفتاب گردان ژربرا بروید. این گیاه می تواند خانه شما را روشن کند و فرمالدئید، تری کلرواتیلن و بنزن را از بین ببرد. گل آفتاب گردان ژربرا نیاز به مقدار زیادی از نور خورشید دارد

درباره نویسنده

مطالب مرتبط